FANDOM


Cześć!

W kolejnym epizodzie Admina od kuchni prezentujemy Damiana102, wieloletniego administratora Bezsensopedii i moderatora czatu Centrum Społeczności, który ma za sobą ponad cztery lata aktywnego edytowania na Fandomie.

Profil Damian102.png


Największy wkład

 1. Bezsensopedia – 3 520
 2. Centrum Społeczności – 230
 3. TotalDramaPolishFanFick Wiki – 186

Statystyki

 • 4432 edycji globalnie
 • 43 edytowanych wiki
 • Zarejestrowany:
  16.05.2012 (1896 dni)
W jakich okolicznościach po raz pierwszy otrzymałeś uprawnienia administratora?

Zdziwienia nie będzie, że otrzymałem je na Bezsensopedii. Byłem aktywnym userem, Myslec z własnej woli poduczył mnie w paru ważnych kwestiach, a jak byłem gotowy to zgłosił się do głosowania na admina. Byłem zdziwiony, bo zrobił to już trochę więcej niż 2 miesiące po tym, jak dostałem starszego użytkownika (taka ranga stworzona na wiki, połączenie moderatora czatu z rollbackiem). Ale nie było powodu, abym odmawiał i złożyłem podpis pod zgłoszeniem. Wygrałem głosowanie i dostałem uprawnienia.

Na wiki o jakiej tematyce udzielasz się najczęściej?

Preferuję kreatywne. Nie lubię takich typowych encyklopedii, gdzie trzeba nie raz siedzieć z notesem (przynajmniej tak to widzę) i notować informacje z książki, serialu, gry czy filmu. Bezsensopedia daje pole do popisu, czasami muszę coś sprawdzić na Wikipedii, aby informacje nie były bezsensowne, ale sposób opisywania jest taki, jak ja chce, a nie książkowy.

Inną stroną, gdzie coś więcej robiłem był Fanon Totalnej Porażki i jego następca po pewnych dziwnych wydarzeniach. Tam był już totalny teren do popisu, ale nie byłem zadowolony z moich dzieł i mi się odechciało. Usunąłem swoją twórczość stamtąd (chociaż na starym fanonie dalej podobno wisi, a zresztą mam osobistą kopię).

Jakie jest Twoje ulubione zajęcie administratora?

Uwielbiam czyścić raporty. Usuwam wszystko, co tam leży, a potem z dumą patrzę, jak są czyste. Jak się nudzę to banuję i wyrzucam ludzi z czatu. Nie no, bez powodu tego nie robię.

Przedstaw trzy porady, które podałbyś początkującemu administratorowi.
 • Nie baw się przyciskami. Wiem, że fajnie jest być administratorem i w ogóle, ale np. nie usuwaj jakiegoś artykułu "dla testu". Czas na użycie przyjdzie.
 • Nie bój się pytać bardziej doświadczonych o pomoc. Wiem, że każdy to mówi, ale jak czegoś nie wiesz to chodź na czat Centrum Społeczności i zadaj pytanie (ale nie do mnie koniecznie :D). Korzystaj też z działu pomoc, który tutaj jest.
 • Bądź sobą. Nie musisz się zmieniać, bo otrzymałeś przyciski. Rób wszystko, co wcześniej robiłeś, a w razie potrzeby używaj, czego trzeba.


Zachęcamy do zadawania pytań Damianowi w komentarzach, a także do zgłaszania propozycji użytkowników do kolejnych blogów na tej stronie. Do następnego razu!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki