FANDOM


Wraz z powiększającym się zainteresowaniem Dyskusjami na FANDOMIE, ciągle wzrasta liczba społeczności aktywnie dodających treść. Nie wszystkie z nich posiadają administratorów z dodatkowym czasem i skłonnością do moderowania. Z tego powodu w przyszłym tygodniu wprowadzimy nową globalną grupę użytkowników. Jej członkowie będą pomagać w moderacji Dyskusji na społecznościach, gdzie pomoc jest pilnie potrzebna – bez względu na to, czy to z powodu nieaktywności administracji, jej braku chęci lub wręcz przeciwnie, prośby o dodatkową pomoc.

Global-Discussions-Mod-Deadpool

Ta odznaka pomoże rozpoznawać członków nowej grupy

Ta grupa, nazwana globalnymi moderatorami Dyskusji, wystartuje wraz z grupą wolontariuszy ze sporym bagażem doświadczeń w Dyskusjach. Wielu z nich pomogło sprawić, aby Dyskusje stały się prosperującą częścią ich społeczności.

Gdy globalni moderatorzy Dyskusji przybędą pomóc społeczności, ich pierwszym krokiem będzie współpraca z administratorami i lokalnymi moderatorami aby dowiedzieć się, jakie są potrzeby i trudności społeczności, co pomoże im wspólnie opracować plan. Jeśli społeczność nie posiada aktywnych administratorów lub ci wyraźnie odmówią chęci rozwiązania problemu, globalni moderatorzy w oparciu o lokalne zasady samemu opracują strategię, która zadziała najlepiej dla tej konkretnej społeczności i jej użytkowników.

Globalni moderatorzy Dyskusji mogą pomóc z problemem z trollem, który wymknął się spod kontroli, pomóc w organizacji społeczności przez wprowadzenie odpowiednich wytycznych i kategorii – jeśli ich nie ma, pomóc w polepszeniu jakości dodawanej treści, zachęcić użytkowników do lepszych relacji między sobą, znaleźć odpowiednich kandydatów na lokalnych moderatorów i wszystko inne, w czym administratorzy mogą potrzebować pomocy. Nie będą oni ingerować w działanie wiki poza Dyskusjami.

Zwróćcie uwagę, że jedna grupa nie jest w stanie być wszędzie na raz. W przeciwieństwie do VSTF, które posiada odpowiednie systemy wykrywania potencjalnego spamu i wandalizmu, globalni moderatorzy Dyskusji nie będą wzywani na każdą wiki, gdzie zaistnieje nawet najmniejszy problem. Ich zadania nie zakładają bycia siłami specjalnymi policji ani ekipą sprzątającą. Globalni moderatorzy Dyskusji są dostępni wtedy, gdy konkretna społeczność prosi o pomoc lub personel FANDOMU zauważy, że duża i aktywna wiki potrzebuje wsparcia w tym zakresie. Nie będą oni odpowiadać za sytuację na już rozwiniętych społecznościach, gdzie Dyskusje są aktywnie moderowane.

Globalni moderatorzy Dyskusji otrzymają wszystkie narzędzia, które posiadają lokalni moderatorzy Dyskusji oraz możliwość zarządzania kategoriami Dyskusji. Będą także mogli nadawać lokalne blokady, które przydają się, gdy lokalna administracja nie panuje nad sytuacją w Dyskusjach.

Jeśli znasz społeczność, która potrzebuje pomocy nowo powstałej grupy, śmiało skontaktuj się z personelem poprzez Specjalna:Kontakt lub z helperami.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.