Fandom

Wikia Polska

Komentarze8

Używanie słów kluczowych bez spamowania

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Luke Skywalker C-3P0 Pointing.jpg

Zamieszczaj odpowiednie słowa kluczowe w tekście, linkach i nazwach plików, które będą przewodzić zarówno ludziom, jak i botom.

Cześć, Wikianie!

W kolejnym blogu dotyczącym SEO przedyskutujemy jak należy używać słów kluczowych dla jak najlepszego wpływu na wyniki wyszukiwania i odczucia użytkowników.

Internet był mniej wyrafinowany w późnych latach dziewięćdziesiątych. Wtedy popularną praktyką stało się „optymizowanie” stron poprzez zamieszczanie na nich ścian tekstu z nijak mającymi się do treści słowami kluczowymi.

Niezliczone strony internetowe wciąż stosują się do tej przestarzałej metody, publikując zupełny nonsens jak w przykładzie poniżej:

C3P0, nazywany także 3P0 to złoty android (robot) zbudowany do pomocy człowiekowi w tłumaczeniach. Androidy protokolarne takie jak mówiący robot C3PO mogą mieć różne kolory, ale 3PO to złoty robot, który pomagał w Luke’owi Skywalkerowi w filmach z serii Gwiezdne wojny.

Powyższy fragment tekstu zawiera literówki (C-3P0, C3PO), wyrazy o podobnych znaczeniach (android, robot) i długie definicje (złoty robot, który pomagał Luke’owi […]) w celu przyciągnięcia uwagi wyszukiwarek, ale czytanie tego to koszmar.

Współczesne algorytmy wyszukiwania stoją na straży przeciwko tej metodzie, a co za tym idzie, jest ona zupełnie nieefektywna. Wręcz przeciwnie, może doprowadzić do pogorszenia wyników wyszukiwania.

Kolejne kroki

Więc co można robić z tymi całymi słowami kluczowymi?

  • Edytuj artykuły i usuwaj spam. Dodawaj synonimy tam, gdzie są potrzebne i usuwaj tam, gdzie brzmią nienaturalnie.
  • Zamieść unikatową, rzeczową zawartość na stronie głównej, która wytłumaczy temat wikii wszystkim czytelnikom.
  • Administratorzy mogą zmieniać zawartość MediaWiki:Description w celu zamieszczenia tam odpowiednich słów kluczowych dla wyszukiwarek. Nie pomoże to w podwyższeniu pozycji w wynikach, ale może zadziałać jak reklama i przyciągnąć więcej użytkowników.

Więcej w Fandom

Losowa wiki