FANDOM


Luke Skywalker C-3P0 Pointing.jpg

Zamieszczaj odpowiednie słowa kluczowe w tekście, linkach i nazwach plików, które będą przewodzić zarówno ludziom, jak i botom.

Cześć, Wikianie!

W kolejnym blogu dotyczącym SEO przedyskutujemy jak należy używać słów kluczowych dla jak najlepszego wpływu na wyniki wyszukiwania i odczucia użytkowników.

Internet był mniej wyrafinowany w późnych latach dziewięćdziesiątych. Wtedy popularną praktyką stało się „optymizowanie” stron poprzez zamieszczanie na nich ścian tekstu z nijak mającymi się do treści słowami kluczowymi.

Niezliczone strony internetowe wciąż stosują się do tej przestarzałej metody, publikując zupełny nonsens jak w przykładzie poniżej:

C3P0, nazywany także 3P0 to złoty android (robot) zbudowany do pomocy człowiekowi w tłumaczeniach. Androidy protokolarne takie jak mówiący robot C3PO mogą mieć różne kolory, ale 3PO to złoty robot, który pomagał w Luke’owi Skywalkerowi w filmach z serii Gwiezdne wojny.

Powyższy fragment tekstu zawiera literówki (C-3P0, C3PO), wyrazy o podobnych znaczeniach (android, robot) i długie definicje (złoty robot, który pomagał Luke’owi […]) w celu przyciągnięcia uwagi wyszukiwarek, ale czytanie tego to koszmar.

Współczesne algorytmy wyszukiwania stoją na straży przeciwko tej metodzie, a co za tym idzie, jest ona zupełnie nieefektywna. Wręcz przeciwnie, może doprowadzić do pogorszenia wyników wyszukiwania.

Kolejne kroki

Więc co można robić z tymi całymi słowami kluczowymi?

  • Edytuj artykuły i usuwaj spam. Dodawaj synonimy tam, gdzie są potrzebne i usuwaj tam, gdzie brzmią nienaturalnie.
  • Zamieść unikatową, rzeczową zawartość na stronie głównej, która wytłumaczy temat wikii wszystkim czytelnikom.
  • Administratorzy mogą zmieniać zawartość MediaWiki:Description w celu zamieszczenia tam odpowiednich słów kluczowych dla wyszukiwarek. Nie pomoże to w podwyższeniu pozycji w wynikach, ale może zadziałać jak reklama i przyciągnąć więcej użytkowników.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki