FANDOM


Wikianie,

Dzisiaj zapraszam do przeczytania wywiadu z użytkownikiem o nicku 32Polak. Obecnie jest najbardziej rozpoznawalny jako administrator Harry Potter Wiki, ale posiada uprawnienia również na paru innych projektach. Miłego czytania!


150px-4093345.png.jpg

Witaj w Wikianinie od kuchni! Opowiedz coś o sobie.
Witajcie Emoticon_happy.png Jestem 32Polak, mam osiemnaście lat, pochodzę z Polski, jednak od siedmiu lat mieszkam w Niemczech. Jestem maniakiem książek, dobrych filmów, muzyki, mang oraz anime.
Czym zajmujesz się w wolnym czasie?
W moim wolnym czasie, a przez szkołę i obowiązki domowe nie posiadam go zbyt dużo, zajmuję się Harry Potter Wiki, chodzę na spacery, słuchając muzyki lub piszę moje książki (chcę zostać pisarzem).
Skąd pochodzi Twój nick i avatar?
32 to moja (nie wiem dlaczego) ulubiona cyfra. Konto założyłem, gdy już mieszkałem w Niemczech, więc chciałem, aby to był znak, że mimo miejsca zamieszkania nadal jestem Polakiem. Mój obecny avatar przedstawia moją ulubioną postać z anime pt. No Game No Life. Jest to Tet, zwany również Jedynym Bogiem Gier.
Na jakiej wiki otrzymałeś uprawnienia po raz pierwszy?
Moje pierwsze uprawnienia uzyskałem na Bezsensopedii. To była moja pierwsza Wiki, gdzie mi się to udało. Jednak krótko po uzyskaniu tytułu administratora, odszedłem z Wiki i mimo braku aktywności, nadal nim byłem. Po jakimś czasie poprosiłem, aby uprawnienia mi odebrano.
Początki nie są idealne, Ty z pewnością pamiętasz swoje. Jaką radę przekazałbyś nowemu użytkownikowi na start?
O moich początkach nie chcę nawet myśleć Emoticon_laughing.png A jeśli chodzi o początkujących użytkowników: edytujcie. Tylko tak można się czegoś na wiki nauczyć. Polecam tryb źródłowy Emoticon_wink.png
Co sądzisz o najnowszych rozszerzeniach wprowadzanych przez Wikię?
Moim zdaniem mimo, iż Wikia ma wiele rozszerzeń, to jednak sama w sobie się nie rozwija. Nie widziałem jeszcze żadnej wiki, która np. używa map, a o VisualEditor nawet nie wspomnę.
Co jeszcze trzeba zmienić w Wikii?
Do trybu źródłowego wprowadziłbym opcję, umożliwiającą wstawienie zwykłych tabeli. Dlaczego tego nie ma. Ja np. nie mogę używać zwykłego trybu, w trakcie edytowania i muszę szukać w internecie kodu na odpowiednią tabelkę.
Ułatwiłbym również sposób na tworzenie nowych szablonów. Tworzenie ich jest dla mnie tak skomplikowane, jak dla niewidomego bycie świadkiem w sądzie. Pomysł polegałby na stworzeniu strony, gdzie użytkownicy mają do wyboru wiele opcji, dzięki którym tworzą potrzebny im szablon, a pod koniec uzyskują do niego kod.
Oasis czy Monobook?
Oasis Emoticon_happy.png
Czym zajmujesz się przede wszystkim na swoich wiki – pisanie artykułów, drobne poprawki, a może technikalia?
Hm… chyba wszystko Emoticon_laughing.png Nie raz zmieniałem na wiki wygląd, poprawiałem szablonu, dodawałem jakieś nowości. Pisanie artykułów jest dla mnie chlebem powszednim, tak samo, jak drobne poprawki.
Czym powinna wyróżniać się dobra wiki? Co byś poradził początkującemu administratorowi?
Dobra wiki powinna wyróżniać się zarówno wyglądem, ale i artykułami. Moim zdaniem jest to obojętne, czy wiki ma 1000 czy 50 artykułów. Ważne, że są dobrze napisane, a wygląd strony zachęca do pozostania na niej. Jeśli jednak chodzi o samego administratora: niech początkujący nie boją się poprosić w razie potrzeby o pomoc starszych. Ja sam zostałem administratorem, a dużo nie wiedziałem Emoticon_laughing.png Niech również osobowość administratora się nie zmienia. Wielu zbyt wykorzystuje to uprawnienie.
Co sądzisz o społeczności Wikii? Dostrzegasz w niej jakieś szczególne zalety?
Obojętnie, co się dzieje na wiki, obojętnie jaka jest pora dnia i nocy, społeczność jest i zawsze pomoże, spędzi z Tobą wspólnie czas. Jeden z dużych atutów.
Podsumowując pytania o Wikię – czy sądzisz, że zmierza ona w dobrym kierunku?
Tak, zmierza w bardzo dobrym kierunku.
Czy chcesz kogoś pozdrowić?
Pozdrawiam moją kadrę z HPW: Kamilb, Michnar, Ani, Karu, Krystian, Addamek, Evangelyn i całą Społeczność Emoticon_happy.png
Dzięki za udzielenie wywiadu!
To ja dziękuję Emoticon_happy.png

To by było na tyle. Dziękuję za przeczytanie wywiadu i zapraszam do zgłaszania następnych kandydatów.

Pozdrawiam, — Wedkarski

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki