FANDOM


Witajcie,

Wraz z dzisiejszym dniem pragnę zaprezentować Wam GoodTime, użytkowniczkę, która jest tu już parę lat. Możecie ją często spotkać na czacie Centrum Społeczności i Simspedii, gdzie ponadto jest moderatorką. Adminuje również na kilku mniejszych projektach, ale o tym niżej, więc nie pozostaje mi nic innego niż zachęcić do czytania!


5415038.png

Witaj w Wikianinie od kuchni, opowiedz parę słów o sobie Emoticon_happy.png.
Hej, Jestem GoodTime. Zapewne mało mnie znacie, ale jestem moderatorką czatu na Simspedii. Jestem też założycielką iCarly wiki i administratorką na Zaklinacz Dusz Wiki, Maple Story Wiki i Victoria znaczy zwycięstwo Wiki. Emoticon_happy.png
Od jak dawna jesteś na Wikii? Jak wspominasz swoje początki?
Jestem na wiki od ok 2011/2012. Moje początki wspominam tym że szukałam informacji o Simsach i jakoś znalazłam Simspedię i zaczęłam ją edytować. Emoticon_happy.png
Mogłabyś rozwinąć bardziej temat Simspedii – pierwszej większej wiki, na której otrzymałaś „przyciski”?
Simspedia jest takim moją "odskocznią od rzeczywistości", lubię tam przesiadywać i edytować albo siedzieć na czacie. Obecnie moim zdaniem Simspedia rozwija się bardzo dobrze. Poznałam też tam wielu miłych i wspaniałych userów. Niestety niektórzy już odeszli z serwisu Wikia.
Miło słyszeć, że wszystko na wiki ma się dobrze. Emoticon_happy.png Z tego co widzę, adminujesz na kilku innych wiki. Są one co prawda mniejsze – wolisz pracę z większymi społecznościami, takimi jak Simspedia, czy większość Twojego czasu na Wikii jest poświęcana rozwijaniu tych mniejszych?
Większość moich edycji ostatnio włożyłam w moje mniejsze projekty, ponieważ je "lekko" zaniedbałam. Cieszę się też bardzo z każdego nowego użytkownika który dołącza, by edytować.
Nowi użytkownicy na takich wiki są ważni, to fakt. Ale oprócz tych, którzy zdobędą się na założenie konta, są też tacy, którzy edytują spod IP. Czy Twoim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest to, że IPki również mają prawo do edycji?
Zależy jak edytują. Moim zdaniem edycja dla użytkowników anonimowych powinna być zablokowana, ponieważ niektórzy korzystają z tego żeby wandalizować, a jeśli użytkownik który chce zrobić jakąś dobrą edycję może zrobić konto, by np. ułatwić z nim kontakt lub w przyszłości mógłby dostać uprawnienia które by mógł uzyskać za dobre edycje i patrol Ostatnich Zmian.
Rozumiem. A jakie jest Twoje zdanie na temat kolejnej kwestii, gdzie są podzielone zdania – co sądzisz o rozszerzeniach Wikii, takich jak tablice wiadomości czy nowe forum? Jesteś w grupie tych, którzy nazywają to fejsbukowieniem wiki, czy tych, którzy nazywają to całkiem przyjaznym rozwiązaniem?
VisualEditor to największy.. badziew który Wikia wymyśliła. Edytor źródłowy jest najlepszy.
Rozumiem, że z góry zakładasz, że to badziew. Ale gdyby tak Wikia wyeliminowała z niego większe bugi, to miałby u Ciebie jakieś szanse, czy Twoim zdaniem nie da rady zrobić lepszego edytora od źródłowego?
Moim zdaniem edytując źródłowym można nauczyć się przeróżnych kodów i postaw HTML które są ważne na Wikia, a w wizualnym to wszystko robi za Ciebie. Trzeba używać głowy, a nie automatyki.
Idąc dalej wgłąb opinii o Wikii – co sądzisz o jej autorskiej skórce, Oasis? Przypadła Ci do gustu, czy raczej wolisz Monobooka albo inną skórkę dostępną na projektach MediaWiki?
Moim zdaniem ładny jest i Oasis i Monobook, ale gdybym miała wybrać ten "najlepszy" nie mogłabym w stanie tego uczynić.
No to inaczej – co takiego dobrego (albo i złego) ma Oasis, a czego nie ma Monobook – i w drugą stronę; co cenisz sobie w Monobooku, a nie ma tego na Oasisie?
Oasis jest ładny, lecz trochę zbyt wymysłowy a Monobook jest zwyczajny ale czasami trudny do opanowania.
Dobrze. Przejdźmy dalej. Co sobie cenisz, a czego nie lubisz w społeczności Wikii?
Cenię to że ludzie są bardzo pomocni, mili i wykazują że znają elementy kodu HTML. Nie lubię w społeczności że coraz więcej użytkowników okazuje się dziećmi poniżej 13 roku życia którzy zazwyczaj siedzą na czacie, nie edytują artykułów na Wiki, i piszą zazwyczaj z błędami i czasami też bez sensu. Wiem, nie każdy jest perfekcyjny, ale chociaż by mogli próbować zachowywać się doroślej. To samo jest z blogami, forum i odznaczeniami (jeśli są na Wiki).
Skoro jesteśmy przy społecznościach na wiki, zapytam też o samą wiki. Masz jakąś radę dla początkujących administratorów, na co powinni przede wszystkim zwracać uwagę, a często się o tym zapomina?
Moim zdaniem przy edytowaniu Wiki powinni zapoznać się najpierw z Szablonami, Kategoriami i Licencjami, ponieważ bez odpowiedniego uporządkowania na Wiki powstaje wielki chaos w raportach, który zazwyczaj trudno usunąć, więc lepiej od początku kategoryzować strony, pliki i kategorie i zaznaczać licencje do plików, by uniknąć bałaganu. Emoticon_happy.png
Było pytanie o radę dla adminów, nie może zabraknąć też pytania o radę dla zwyczajnych użytkowników – chciałabyś przekazać im jakąś złotą myśl?
Użytkownicy, pamiętajcie by przeczytać regulamin panujących zasad na wiki, i róbcie wszystko by wasza wiki była wikią miesiąca! Emoticon_laughing.png
Czy chcesz kogoś pozdrowić?
Chciałabym pozdrowić najlepszą biurokratkę - Sandy97. Chciałam też także pozdrowić tych userów: Szynka013, Pio387, Moonlight Music, Natasza201, Kinu 203, Karu, Lillyluvsims, Juliakaja1303, Simspedysta17, Alexus242 i Armagedon3000 i wszystkich innych z którymi się kontaktuję a zapomniałam w tej chwili. Emoticon_happy.png
W takim razie i ja ich pozdrawiam. Dzięki za udzielenie wywiadu!
Nie ma za co.

Jak widać to by było na tyle.

Szczególnie zachęcam do składania nowych propozycji wywiadów, bo te już się nam kończą, a na razie końca Wikianina od kuchni byśmy nie chcieli :P. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do składania komentarzy.

Pozdrawiam, — Wedkarski

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki