FANDOM


Wikianie,

W tę mikołajkową sobotę pragnę zaprezentować Wam kolejnego wikianina od kuchni. Tym razem będzie to DarknessEyes23, administrator Assassin's Creed Wiki i Whopedia Wiki. Życzę wszystkim miłej lektury!


150px-5778845.png.jpg

Witaj w Wikianinie od kuchni, opowiedz nam o sobie.
Jestem Daniel, mam 15 lat. Na Wikii jestem już dwa lata. Interesuję się grami komputerowymi.
Na jakiej wiki założyłeś konto, a na której otrzymałeś uprawnienia po raz pierwszy?
Konto założyłem na tej samej wiki, na której otrzymałem swoje pierwsze uprawnienia. Była to Assassin's Creed Wiki, a uprawnienia otrzymałem 3,5 miesiąca po rejestracji.
Wciąż tam edytujesz? Posiadasz uprawnienia na jakichś innych wiki?
Na ACW jestem nadal aktywny. Poza tą wiki, jestem założycielem Whopedia Wiki.
Od pewnego czasu można Cię również spotkać tutaj, na Centrum Społeczności. W jakich okolicznościach pierwszy raz trafiłeś na tę wiki? Co spowodowało, że zostałeś tutaj na dłużej?
W sumie, na CS zacząłem wchodzić, gdyż zostałem zgłoszony do WoK i chciałem się o tym więcej dowiedzieć. Spotkałem tu fajnych ludzi i zacząłem odwiedzać częściej :>
Przejdźmy dalej – jaka jest geneza Twojego nicku i avatara?
DarknessEyes to przypadkowe wyrazy, które przyszły mi do głowy, a 23 to dzień moich urodzin.
A co z avatarem?
Avatary zmieniam jak rękawiczki, a ten po prostu dobrze się prezentuje :>
Dobrze. Zajmijmy się teraz konkretami. Oasis, Monobook, czy też Vector czy Monaco niedostępne na Wikii?
Nigdy nie używałem na dłuższą metę innej skórki niż Oasis.
Jakie więc plusy daje Oasis, których nie posiadają inne skórki?
Według mnie ładniej wygląda od pozostałych skórek. A poza tym, do niej się przyzwyczaiłem.
Na Wikii jesteś od 2012 roku, więc nie jesteś w stanie pamiętać takich momentów jak wprowadzenie tablic czy czatu, jednak myślę, że kojarzysz dyskusje czy IRC. Coś na temat tego?
Spotkałem się z bugami czatu i rozumiem dlaczego ludzie przenoszą się na IRC, który ma wiele zalet, przez co coraz częściej jest przez Wikian wybierany. Co do tablic wiadomości, uważam, że są dobrym rozwiązaniem, lecz nie mam nic przeciwko stronom dyskusji.
VisualEditor czy klasyczne edytowanie – jak poradziłbyś nowemu użytkownikowi?
Nowemu użytkownikowi poleciłbym uczenie się edycji w edytorze źródłowym, gdyż to właśnie w nim ma się największą kontrolę nad tekstem.
Czy ograniczona kontrola nad tekstem to jedyny zarzut, który możesz postawić VisualEditorowi?
Założyć mu też mogę to, że za pierwszym razem jak go używałem, nie za bardzo wiedziałem jak wypełnić wstawianie szablonu. O ile w klasycznym edytorze wizualnym wszystkie komórki szablonu były odpowiednio nazwane, w VE tych nazw nie było.
Co jeszcze trzeba zmienić w Wikii, żeby użytkownikom lepiej się z niej korzystało?
Po pierwsze, wprowadzić "ulepszenia", które będą potrzebne. Na pewno Wikia nie powinna wprowadzać nowej globalnej nawigacji, która tak jak VE, została źle przyjęta. Po drugie, dać użytkownikom większe możliwości w konfigurowaniu wyglądu tej nowej globalnej nawigacji.
Podsumowując – Wikia rozwija się w dobrym kierunku?
Podsumowując, nie. Dodanie VE czy też tej nowej globalnej nawigacji zapewne spowoduje, a nawet już spowodowało odejście wielu użytkowników.
Zmierzając już powoli do końca, czy chciałbyś przekazać jakąś radę początkującym użytkownikom?
Nie popełniajcie mojego błędu. Na wstępie przeczytajcie regulamin wiki, na której się zarejestrowaliście lub na której edytujecie i przestrzegajcie go. Słuchajcie upomnień administratorów, helperów czy jeszcze innych osób i wyciągajcie z nich wnioski.
Czy chcesz kogoś pozdrowić?
Tak. Chciałbym pozdrowić ciebie Wedkarski, Kubara906, AmelięęPond, Wesołego666, Baakamono, Szynkę013, SzyMka, Lighta22, Pio387, Vuha, Nanakiego, Wunderwafle, Leliwę, Trindave'a, VectoraPS3, Martinussa, Borysk5, Diode24q, DeXarta, MILIX1098 i to chyba wszyscy.
Dzięki za udzielenie wywiadu!
A ja dziękuję za jego przeprowadzenie :>

To jest już koniec. Dziękuję wszystkim za przeczytanie i zachęcam do zgłaszania nowych osób tutaj.

Pozdrawiam, — Wedkarski

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki