FANDOM


Wikianie,

W ten sobotni wieczór przedstawiam Wam Lordtriona, założyciela Jedi Wiki.


150px-5215366.png.jpg

Opowiedz krótko o sobie.
Witam. Nazywam się Krzysiek, mam szesnaście lat i pochodzę z Dolnego Śląska. Na Wiki dołączyłem 20 czerwca 2012. Przeglądając Spotlight natrafiłem wtedy na Charmed Wiki.
Którą wiki administrowałeś jako pierwszą? W jakich okolicznościach otrzymałeś uprawnienia?
Pierwszą wiki, którą administrowałem był założona przeze mnie Jedi Wiki. Jeszcze wcześniej dostałem moderatora na Charmed Wiki. Gdy już przestałem edytować Charmed Wiki, dostałem wiadomość od Talho, która potrzebowała admina. Bez zastanawiania się zgodziłem, moją funkcję pełniłem raczej załatwiając spotlighty niż edytując. Jakiś czas później zrzekłem się uprawnień.
Skąd pochodzi Twój nick i avatar?
Mój nick to przekręcone imię Lorda Tiona, komiksowej postaci ze Star Wars. Natomiast mój avatar to flaga Ukrainy z herbem ochotniczego batalionu Dniepr. Używam go za sprawą tego człowieka. Był on przyjacielem mojego ojca i ochotnikiem z batalionu Dniepr. Zginął we wrześniu w okolicach Doniecka.
Co sądzisz o kierunku rozwoju Wikii?
Moim zdaniem Wikia idzie w dobrym kierunku, choć czasami błądzi. Gadżety takie jak VideosModule i VisualEditor nie przypadły mi do gustu, natomiast mapy i czat moim zdaniem są dobrym pomysłem.
Pochwalasz ideę wizualnego edytowania, czy wolisz klasyczny edytor?
Wolę klasyczny edytor, sam nie wiem dlaczego. Po prostu się do niego przyzwyczaiłem.
Oasis, Monobook, a może niedostępny na Wikii Vector jest Twoją ulubioną skórką?
Używam skórki Oasis, ponieważ na większości wiki wygląda ona dobrze, a Monobook zazwyczaj jest nieruszony.
Co jeszcze byś zmienił w Wikii?
Nie mam żadnych pomysłów co do zmian na wiki. Sądzę, że wszystko warte dodania zostało już dodane.
Mimo znanych wad, Wikia jest dobrym miejscem na tworzenie społeczności, o czym świadczy Twoja obecność tutaj. Dlaczego właśnie Wikia?
Moim zdaniem Wikia jest świetnym miejscem do tworzenia społeczności. Odpowiedź na pytanie dlaczego Wikia jest bardzo prosta: w czasie kiedy dołączyłem na Wikię nie znałem innych tego typu stron.
Co byś poradził początkującemu użytkownikowi?
Moje rady dla nowych użytkowników są bardzo proste. Wystarczy przeczytać regulamin, stosować się do niego a w razie problemu pytać. Pomocny może też być czat i poradniki na Centrum Społeczności.
Podsumowując – Wikia idzie w dobrym kierunku?
Podsumowując, myślę, że Wikia idzie w dobrym kierunku.
Chciałbyś kogoś pozdrowić?
Pozdrawiam Partyzantkę, Addamka, Pirra, Foxa1010, Michnara, Szynkę, Talho, Ciebie i innych użytkowników, o których zapomniałem.
Dzięki za udzielenie wywiadu!
Również dziękuję.

Tym kończy się mój wywiad z Lordtrionem. Mam nadzieję, że się Wam spodobał.

Mamy świadomość, że bardziej znani użytkownicy polskiej Wikii już się wyczerpują, ale jeśli znasz kogoś, kto byłby dobrym kandydatem do przeprowadzenia z nim wywiadu – zgłoś go tutaj :)!

— Wedkarski

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki