FANDOM


Wikianie,

Jak zwykle w sobotę, przedstawiam Wam kolejny wywiad. Tym razem na moje pytania odpowiadała Mrats, założycielka Kraina lodu Wiki. Miłego czytania!


5353388.png

Witaj w Wikianinie od kuchni! Opowiedz coś o sobie.
Witam Emoticon_happy.png. Cóż, jestem Mrats i jestem założycielką Kraina lodu Wiki. Ogólnie na Wikii jestem od grudnia 2012. Gustuję w filmach animowanych, dlatego też można mnie spotkać na wikiach o takiej właśnie tematyce. Oczywiście, filmy aktorskie też lubię, a także chętnie biorę się za czytanie Emoticon_happy.png.
Czym zajmujesz się w wolnym czasie?
Jeżeli takowy posiadam, ponieważ przez szkołę mam go niestety coraz mniej, to lubię posiedzieć z jakąś dobrą książką, oglądać te bardziej wartościowe filmy czy też seriale bądź wyjść gdzieś od czasu do czasu z przyjaciółkami Emoticon_happy.png.
Skąd pochodzi Twój nick i avatar?
Mój nick nie ma swojej własnej historii. Kiedyś przyszedł mi on do głowy i pomyślałam, że go użyję. Co do avatara – często on się zmienia; naprawdę, bardzo często. Trudno mi więc określić skąd one wszystkie pochodzą, ale najczęściej są to moje ulubione postacie z filmów, seriali, bądź książek Emoticon_happy.png. Ogólnie rzecz biorąc, moje avatary są tym, na co w danym czasie mam tzw. fazę.
Na jakiej wiki otrzymałaś uprawnienia po raz pierwszy?
Na Pingwiny z Madagaskaru Wiki. Była to jednocześnie pierwsza wiki, na której się pojawiłam. Jednak poprosiłam o odebranie uprawnień ze względu na moją małą aktywność jak i innych administratorów tejże wiki.
Początki nie są idealne, Ty z pewnością pamiętasz swoje. Jaką radę przekazałabyś nowemu użytkownikowi na start?
Jejku, moje początki… ledwo pamiętam Emoticon_laughing.png. Mogę tylko polecić edytowanie. W ten sposób nauczyłam się paru rzeczy i mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z efektów Emoticon_happy.png.
Co sądzisz o najnowszych rozszerzeniach wprowadzanych przez Wikię?
O najnowszych rozszerzeniach nie wiem zbyt wiele. Niestety, przestałam to śledzić. Mogę tylko powiedzieć, że jak chciałam wypróbować VisualEditor, wprowadził mnie nieco w zamieszanie Emoticon_laughing.png.
Co jeszcze trzeba zmienić w Wikii?
Cóż, jestem takim użytkownikiem, który może się przystosować do zmian. Jedyne co bym chciała, aby się zmieniło, to kompletny brak bugów, ale to już złudne marzenia. One zawsze będą i nic się na to nie poradzi Emoticon_happy.png.
Jaka skórka: Oasis czy Monobook?
Zdecydowanie Oasis. Może po prostu się przyzwyczaiłam Emoticon_happy.png?
Co powoduje, że mimo całego czasu, który spędziłaś na Wikii, wciąż masz ochotę do przebywania tutaj?
Wciąż mam ochotę do przebywania na Wikii ze względu na ludzi. Zauważyłam, że wielu jest bardzo miłych. Oczywiście, zdarzają się i ci drudzy, ale… no i jakoś tak na razie nie mam po prostu ochoty na opuszczanie Wikii. Trudno mi się rozstać Emoticon_laughing.png.
Czym powinna wyróżniać się dobra wiki? Co byś poradziła początkującemu administratorowi?
Myślę, że znaczenie w jakości wiki przejmuje wygląd, jak i same artykuły. Uważam, że każda dobra wikia powinna mieć dobrze napisane artykuły, nieważne czy będzie ich 100, czy 1000 – nie ilość się liczy, ale jakość Emoticon_happy.png. Osobiście zwracam też uwagę na wygląd. To on zazwyczaj bardziej przyciąga, więc o to też warto zadbać. Jeśli chodzi o radę dla początkujących administratorów: lepiej jest zachowywać się na równi z innymi użytkownikami, nie wywyższać się Emoticon_wink.png.
Co sądzisz o społeczności Wikii? Dostrzegasz w niej jakieś szczególne zalety?
Ja przebywam głównie na swojej wiki, a tam, jeśli Ci się nudzi, zawsze można wejść na czat i pośmiać się z innymi. Jest to według mnie wielki atut.
Czy sądzisz, że Wikia zmierza w dobrym kierunku?
Myślę, że chcąc dogodzić użytkownikom, to tak – zmierza w dobrym kierunku.
Czy chcesz kogoś pozdrowić?
Pozdrawiam wszystkich użytkowników. Tutejszych, na Kraina lodu Wiki, jak wszelkich innych Emoticon_wink.png.
Dzięki za udzielenie wywiadu!
To ja dziękuję Emoticon_happy.png.

I tym samym kończy się mój wywiad z Mrats. Na następny wywiad zapraszam już w najbliższą sobotę, a przeprowadzi go nie kto inny niż Pio387.

Nowych kandydatów do wywiadu można zgłaszać tutaj.

Pozdrawiam, — Wedkarski

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki