FANDOM


Witajcie,

W dzisiejszym wywiadzie chciałbym Wam zaprezentować NexGaminga27, administratora kilku wiki, o których opowiada w jednej z odpowiedzi. Miłego czytania!


6503065.png

Witaj w Wikianinie od kuchni, NexGaming! Opowiedz społeczności coś o sobie.
Cześć, nazywam się Dawid. Głównie zajmuję się graniem w piłkę nożną i różne gry komputerowe. Emoticon_silly.png W wolnym czasie siedzę na wiki i edytuję.
A co z Twoją karierą na Wikii? Jak i kiedy to się właściwie zaczęło?
Hmm, pierwszą wiki jaką odwiedziłem była Gothicpedia, w kwietniu 2013 założyłem na niej konto i zacząłem edytować, a dlaczego? Powód jest prosty: Uwielbiam Gothica.
Dobrze wspominasz początki? Czy w Twoich oczach dużo się zmieniło od tego czasu na Wikii?
Cóż, początki zawsze bywają trudne, ale z czasem było co raz lepiej. Emoticon_silly.png Czy zmieniło się dużo? Sam nie wiem, raczej nie. "Jedyną" ciekawą rzeczą jaka się pojawiła są Wikia Mapy.
Nieodłącznymi częściami Twojego konta na Wikii są nick i avatar. Mógłbyś powiedzieć o nich parę słów?
Jeśli chodzi o nick, to przypadkowa zlepianka "słów" znalezionych na jednym forum + dzień moich urodzin. Co do avatara, jestem wielkim fanem Wiedźmina. Można powiedzieć, że mój avatar pokazuje oczekiwanie na premierę Wiedźmina 3. Emoticon_happy.png
Minął ponad rok od chwili rejestracji i obecnie jesteś administratorem kilku projektów. Mógłbyś nam je wymienić i powiedzieć kilka słów o swoim wkładzie w te wiki oraz o tym, jak tam dostałeś uprawnienia?
Jeśli chodzi o Machinima Gothic Wiki to zacząłem tam edytować w grudniu, głównie z powodu, że lubię oglądać Gothikową machinimę. Uprawnienia dostałem po zgłoszeniu się do ówczesnego administratora MGW, LordaAndreKB. Co do Czerwony Orzeł Wiki, to pełnię tam tylko funkcję administratora technicznego, czasem stworzę jakiś artykuł. Jeśli chodzi o Wiedźmińską Wiki to poprawiam wszystkie artykuły i biorę udział w akcji edycyjnej, która obecnie, niestety została na nieokreślony czas przerwana. Uprawnienia dostałem dzięki ProOskiemu(za chęć pomocy przy rozwoju wiki).
Rozumiem. Przejdźmy do konkretniejszych spraw związanych z Wikią. Jak już wcześniej wspomniałeś, z nowych rozszerzeń podpasowały Ci tylko mapy, a co z tymi, które były tutaj już wtedy, gdy się zarejestrowałeś? Wolisz klasyczne rozwiązania, czy wikiowe tablice, forum, czat, VisualEditor i inne jej feature'y?
Niezbyt podobają mi się klasyczne rozwiązania. Wolę nowe rozszerzenia, jednak zczególnie nie podoba mi się VisualEditor(jak pewnie wielu innym userom). Najbardziej przypadły mi do gustu Czat i Forum.
Było już pytanie o zmiany i rozszerzenia stare oraz nowe, więc przydałoby się jeszcze zapytać o… przyszłe. Jakie zmiany zaproponowałbyś Wikii?
Sam nie wiem, co mogliby jeszcze dodać...
No to może chociaż zmienić coś istniejącego – dostrzegasz jakieś większe wady w tym, co robi bądź już zrobiła Wikia?
Mogliby polepszyć tablice wiadomości, te obecne troszkę się psują. Oprócz tego, podobałoby mi się, gdyby istniała większa swoboda przy edytowaniu odznaczeń na wiki.
A jakie cechy Twoim zdaniem powinna mieć dobra wiki – na co powinni zwracać uwagę początkujący administratorzy?
Hmmm, powinni, głównie zwracać uwagę na treść swojej wiki, dbając przy okazji o jej wygląd. Zawsze mogą zajrzeć na strony pomocy, w szczególności te dla administracji. Emoticon_happy.png
W kwestii społeczności jest jeszcz jedno podstawowe pytanie – jakie wady i zalety widzisz w użytkownikach polskiej Wikii?
Jeśli chodzi o zalety, to większość userów jest miła i pomocna. Co do wad, hmmm... Niektórzy spamują prośbami o pomoc u każdego, nie mają cierpliwości...
Podsumowując; czy Wikia idzie w dobrym kierunku?
Sądzę, że tak. Emoticon_happy.png
Z jakiej skórki korzystasz?
Głównie z Oasisa, czasem posiedzę na Monobooku.
Dlaczego właśnie Oasis?
Można powiedzieć, że się do niego przyzwyczaiłem. Poza tym, według mnie, jest czytelniejszy od monobooka i wygląda ładniej.
Zmierzając powoli do końca tego wywiadu – masz może radę dla nowych (czy też nowych i niezarejestrowanych) użytkowników, którą chciałbyś się podzielić?
Na pewno powinni przeglądać wzorowe artykuły na danej wiki(o ile takie istnieją) i pisać swoje strony w brudnopisie, a dopiero później je publikować.
Nieodłączną częścią każdego letniego Wikianina od kuchni jest to pytanie – masz jakieś wakacyjne plany? Emoticon_happy.png
Na razie nie planuję żadnych wyjazdów.
W takim razie chciałbyś może kogoś pozdrowić…?
Pozdrowić, hmmm... Mojego kota, który siedział obok przez cały wywiad. Emoticon_silly.png
To ja też go pozdrawiam. Emoticon_laughing.png Dzięki za udzielenie wywiadu i do następnego razu.
Nie ma za co. Do następnego razu. Emoticon_happy.png

Wywiad tym samym dobiegł końca – liczę na to, że się spodobał. Przypominam również, że nominacje do wywiadu można składać tutaj, a wszelkie opinie/propozycje pytań lądują w komentarzach pod wywiadem.

Pozdrawiam, — Wedkarski

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki