FANDOM


Cześć Wikianie!

Witam was w kolejnej publikacji z serii Wikianin od kuchni. Na wstępie chciałbym przeprosić, że nie ma zapowiedzianego wywiadu z użytkownikiem Tomta1. Zaszedł mały problem, więc chciałbym w zamian zaprezentować wywiad z Pio387, z którym wywiad początkowo miał się odbyć za kilka tygodni :).

Pio387 jest aktywnym użytkownikiem Centrum Społeczności od 2013 roku. Często przebywa na tutejszym czacie, więc na pewno większość z was go zna. Pełni także funkcję biurokraty na Śródziemie Wiki oraz jest administratorem kilku mniejszych projektów.

4491450.png

Poznajcie zatem Pio387!


Wstęp — Pio387 o sobie

1. Na dobry początek – opowiedz coś o sobie...
Mam na imię Piotrek. Jestem biurokratą i administratorem Śródziemie Wiki oraz paru innych mniejszych projektów.
2. Jakie są twoje codzienne zajęcia?
Administruję moje projekty i udzielam pomocy na Centrum Społeczności Emoticon_silly.png .
3. Skąd taki nick i avatar? Przywiązujesz do nich jakieś szczególne znaczenie, a może wiąże się z nimi ciekawa historia?
Pio387 się wziął od pierwszych trzech liter mojego imienia i losowych cyfr. Nie wiąże się z nim żadna historia Emoticon_laughing.png .
4. Jaka jest twoja ulubiona skórka? Oasis, Monobook, a może inną...?
Korzystam z Oasisa – przyzwyczaiłem się do tej skórki, ma nowoczesny wygląd i Wikia poświęca najwięcej czasu jej rozwojowi.
5. Jaki system operacyjny preferujesz i dlaczego wybór padł na Linuksa Debiana Giggle.gif ?
Preferuję Debiana, bo jest to bardzo stabilny system, rzadko kiedy się zawiesza, posiada bogate repozytoria. Poza tym, jest to jedna z najstarszych dystrybucji Linuksa, co również mnie skłoniło do instalacji.

Na Wikii

6. Jesteś biurokratą Śródziemie Wiki. Jak się tam znalazłeś? Co lubisz w tym projekcie?
Zainteresowała mnie tematyka Śródziemia – świata, stworzonego przez Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Wpisałem w wyszukiwarkę internetową hasło i znalazłem Śródziemie Wiki (wtedy jeszcze Władca Pierścieni Wiki). Niestety - wiki była niezadbana, więc nic na niej wtedy nie zrobiłem. Przełom nastąpił w lipcu 2013 roku – widząc, jak ta wiki się zmieniła, postanowiłem tam zostać na dłużej i tak oto jestem biurokratą Emoticon_silly.png .
7. Co sądzisz o kierunku rozwoju Wikii?
Uważam, że Wikia zmierza w dobrym kierunku. Myślę, że projekt Darwin sprawi, że Wikia wyewoluuje. Z chęcią zobaczyłbym kolejny post o nim.
8. Z czym wiążesz swoją przyszłość na Wikii?
Zamierzam wciąż robić to, co teraz – dbać o moje projekty i pomagać.
9. Co lubisz w Wikii? Co natomiast najbardziej cię denerwuje?
Co lubię? To, że jest na niej obecna duża społeczność – to z pewnością jedna z podstaw, by zostać gdzieś na dłużej. Czego nie lubię? Przede wszystkim problemów z serwerami.
10. Którą zmianę uważasz za najbardziej przełomową?
Wprowadzenie skórki Oasis – tutaj nie mam wątpliwości.
11. Co twoim zdaniem powoduje rosnącą popularność Wikii?
Przede wszystkim miejsce w wyszukiwarkach internetowych – wiki należące do Wikii są zwykle na pierwszych miejscach.
12. Dlaczego ta, a nie inna farma wiki?
Możliwość korzystania z tylu rozszerzeń i duża społeczność.
13. Jak trafiłeś na Centrum Społeczności? Co spowodowało, że zostałeś tutaj na dłużej?
Kliknąłem na przycisk Wikia w globalnej nawigacji i tak zobaczyłem pierwszy raz Centrum Społeczności, jednak prawdziwą aktywność zacząłem jesienią zeszłego roku. Co skłoniło mnie do zostania tutaj? Myślę, że panująca atmosfera.

Zakończenie

14. Czy na podstawie własnego doświadczenia możesz udzielić jakiejś rady dla początkujących?
Po jakimś czasie warto zapoznać się z wikitekstem i przejść na edytor źródłowy. Uzyskuje się wtedy pełną władzę nad kodem artykułu.
15. Czy jest jakieś pytanie, którego nie zadałem, a na które chciałbyś odpowiedzieć?
Nie Emoticon_laughing.png .
16. Chciałbyś kogoś pozdrowić?
Całą polską społeczność – spędzam z nią miły czas Emoticon_happy.png .

To by było na tyle. Mam nadzieję, że wszystkim się podobało, a Pio387 jeszcze raz dziękuję za zmierzenie się z moimi pytaniami.

Na przyszły tydzień zaplanowany jest wywiad z Painto maniakiem. Pamiętamy o zaległym wywiadzie z Tomtą1 i kiedy tylko ustabilizuje się problematyczna sytuacja po naszej stronie, odrobimy zaległości :).

Jeśli znasz kogoś, z kim powinien być przeprowadzony wywiad, zgłoś taką osobę na tej stronie.

Pozdrawiam, Wedkarski (dyskusja | wkład)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki