FANDOM


Cześć i czołem wszystkim czytelnikom Wikianina od kuchni.

W dzisiejszym wywiadzie mam przyjemność przybliżyć wam sylwetkę Wikianki znanej jako Sandy97. Jest ona administratorką Simspedii i moderatorką czatu Centrum Społeczności, lecz można ją spotkać także na kilku innych wikiach. Przechodząc do sedna wpisu, zapraszam do wywiadu. Miłego czytania!


3981146.png

1. Witaj w Wikianinie od kuchni! Opowiedz nam coś o sobie.
Chciałabym zacząć od tego, że interesuję się nowoczesnymi technologiami – komputerami, konsolami itp. Na Wikii jestem, aby móc dać coś od siebie, poćwiczyć moje zdolności informatyczne, a także pogadać z ludźmi.
2. Od jak dawna jesteś na Wikii? Jak tutaj trafiłaś?
Na Wikii jestem od około trzech lat. Trafiłam tutaj przypadkiem, kiedy szukałam informacji związanych z grą Rayman i filmem Avatar – wtedy nawet nie wiedziałam że są to wikie. Następnie, także poprzez wyszukiwanie, trafiłam na Simspedię, gdzie rozpoczęła się moja właściwa przygoda z Wikią.
3. Możesz nam opowiedzieć o swoim nicku i avatarze – jakie jest ich pochodzenie, przywiązujesz do nich dużą uwagę?
Nick pochodzi od mojego imienia – Sandra, avatar natomiast przedstawia na ogół to, czym się teraz interesuję, np. obecny to okładkowy Pokemon z gry, w którą właśnie gram. Uwagę przywiązuję – nick mam od trzech lat i zdążyłam się już do niego przyzwyczaić. Avatara zmieniam co około rok, jednak on także jest dla mnie ważny.
4. Co sądzisz o rozwijanych przez siebie projektach, co sobie w nich cenisz?
Aktualnie niestety z wyniku braku czasu spowodowanego nauką zajmuję się tylko Simspedią, dlatego też tylko o niej się wypowiem. Wydaje mi się, że temat Simów ma bardzo duży potencjał z racji, że gra jest wciąż wydawana a jej popularność rośnie – co pozytywnie odbija się na zainteresowaniu Simspedią. Najbardziej w niej cenię użytkowników – piszą świetne artykuły, bardzo miło się z nimi rozmawia i to oni dodają mi chęć pobytu na Simspedii.
5. Co pochłania najwięcej twojego czasu na Wikii?
Pilnowanie OZ – a to trzeba wycofać edycję jakiegoś wandala, a to przyjaźnie odesłać do regulaminu.
6. Jaki czynnik jest podstawowym wyznacznikiem twojej oceny o wiki, co bierzesz pod uwagę np. w Wikii miesiąca?
Zaangażowanie edytorów danej strony, ale także ich dbałość o nią i jej ogólny całokształt – dobra wikia powinna mieć przyjemny, niemęczący oczu wygląd, ciekawe artykuły i w miarę uporządkowane raporty.
7. Co byś jeszcze zmieniła w Wikii? Czego ci w niej brakuje?
Chciałabym, aby administratorzy mieli większe możliwości zarządzania stroną, np. poprzez możliwość dodania nowej przestrzeni.
8. Które rozszerzenia od Wikii przypadły ci do gustu? Których natomiast nie lubisz?
Lubię większość, na przykład czat – to dobre miejsce do poznania innych użytkowników strony, poradzenia im czegoś czy też przyjemnego odpoczynku po edytowaniu lub męczącym dniu. Sympatią darzę także blogi – to dobry element zachęcający użytkowników do edytowania spędzania czasu na Wikii (jednak należy pilnować, aby blogi nie stały się głównym elementem strony), podobają mi się także tablice wiadomości i nowe forum – są bardzo przyjemne i wygodne w użyciu. Nie lubię natomiast odznak – często powodują one spam, np. nadmiar kategorii czy też notki na blogu w stylu „jajciu ;o rajciu ;ppp” (autentyk z Simspedii).
9. Czy Wikia rozwija się w dobrym kierunku?
Raczej tak. Wikia teraz stawia na uniwersalność w płaszczyźnie urządzeń. Nie podoba mi się jednak wywyższanie „łatwych” narzędzi takich jak edytor wizualny czy też Oasis.
10. Co sądzisz o wszelkiego rodzaju edytorach wizualnych?
Nie przepadam za nimi, sama od dawna żadnego nie używałam. Tradycyjny wikiowy visual kojarzy mi się z bugami – zdjęciami umieszczonymi w połowie słowa, nagłymi łamaniami linii, itd. VisualEditora jeszcze nie znam, wierzę jednak że będzie lepszy od poprzednika. Pomimo to, wolę widzieć kod i móc go dokładnie poprawić, a nie być prowadzoną przez nakładkę.
11. Jakie wady widzisz w polskim Community?
Obecnie nie widzę żadnych Emoticon_happy.png .
12. Czym zajmujesz się w wolnym czasie?
Na ogół gram w gry, w wiele ich rodzajów: od RPG (np. Pokemony, Mass Effect), przez symulacje (Simsy, SimCity) do gier wyścigowych. Jak już wspomniałam, interesuję się informatyką, z którą obecnie wiążę swoją przyszłość. Ostatnio się także zainteresowałam fizyką (szczególnie astronomią). Poza tym, lubię oglądać pociągi w warszawskim metrze.
13. Jakie jest twoje ulubione zajęcie na Wikii?
Tworzenie artykułów i rozmawianie na czacie, gdzie można poznać wiele ciekawych osób.
14. Jakiej używasz skórki?
Obecnie Oasis. Przez jakiś czas próbowałam używać Monobooka, jednak wygląd tego pierwszego mi bardziej przypadł do gustu. Brakuje mi jednak rozciągania się tej skórki na pełny ekran (czytałam gdzieś, że miał to zapewnić Darwin, u mnie Wikia jednak uparcie pozostała przy 1000px).
15. Jaki system operacyjny preferujesz?
Windows 7 – szybki, przyjemny wygląd i funkcjonalny, jest to jednocześnie jedyny Windows który uważam za dobry system. Chcę też spróbować Linuksa – zapewne zainstaluję go na moim laptopie, który obecnie męczy się z XP.
16. Co byś poradziła użytkownikom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z Wikią?
Hmmm. Na pewno przejrzeć inne artykuły, pisać swoje strony w brudnopisie przed opublikowaniem oraz zapoznanie się z regulaminem danej strony. Odradzam pisanie o chęci otrzymania uprawnień jeśli jest się nowym użytkownikiem – ironicznie, zmniejsza to (przynajmniej u mnie) szansę na otrzymanie uprawnień, gdyż preferuję robienie zamiast mówienia.
17. To już ostatnie pytanie: czy chcesz kogoś pozdrowić?
Wszystkich czytających ten wywiad, użytkowników Centrum Społeczności i Simspedystów, szczególnie tych, z którymi często rozmawiam na czacie, a także mojego gekona, Mordkę.

Tym samym wywiad z Sandy97 dobiegł ku końcowi – dziękuję wszystkim za przeczytanie go. Zachęcam również do zamieszania nominacji na tej stronie oraz podawania pytań dla Rafi862 w komentarzach, bowiem to on zostanie w następną sobotę przepytany przez Pio387.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia, — Wedkarski

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki