FANDOM


Administratorzy Centrum Społeczności – zaufani użytkownicy będący członkami polskojęzycznej społeczności FANDOMU. Zadaniem administratorów jest utrzymywanie porządku na Centrum Społeczności i pomoc społeczności w zakresie niewymagającym interwencji staffów. Administratorzy, z wyjątkiem helperów, nie mają globalnych uprawnień (to znaczy, że są administratorami tylko na Centrum Społeczności i ew. na kilku innych wikiach, gdzie są członkami lokalnej administracji).

Kontakt z administracją może odbyć się przez forum lub czat. Na stronach dyskusji adminów zaleca się załatwianie tylko spraw prywatnych, a nie tych dotyczących pomocy — żeby każdy mógł z niej skorzystać, takie sprawy załatwia się na forum lub odpowiednich stronach wsparcia.

Na Centrum Społeczności, w celu ułatwienia wyszukiwania, nicki administratorów wyróżnione są brązowym kolorem, a nicki helperów — zielonym.

Avatar-Szynka013 Szynka013
U:Szynka013
Szynka013 jest administratorem Centrum Społeczności od kwietnia 2018, na Fandomie od 2011. Przez pewien czas działał jako helper, lecz wciąż chętnie udziela pomocy. Oferuje pomoc w zagadnienia związanych z CSS, JavaScript, grafiką oraz obsługą bota pywikipedia, udostępniając zasoby swojego do wsparcia innych społeczności.
Prywatnie biurokrata na Arrowwersum i DC Comics Wiki, a także miłośnik seriali, gier, technologi i publicystyki.
Avatar-Vuh Vuh
U:Vuh
Vuh jest administratorem Centrum Społeczności od stycznia 2014 roku, na Fandomie od października 2010. Od listopada 2013 posiada uprawnienia helpera. Obsługuje dwa boty: VuBot i Vudroid. Oferuje pomoc w zagadnieniach związanych z JavaScript, CSS, Lua oraz zagadnień z MediaWiki i obsługą niestandardowych rozszerzeń, w tym Semantic MediaWiki.
Prywatnie biurokrata na The Elder Scrolls Wiki, Gropedii i Sword Art Online Wiki.
Avatar-Nanaki Nanaki
U:Nanaki
Nanaki jest administratorem Centrum Społeczności od lipca 2009, na Fandomie od kwietnia 2008. Od sierpnia 2012 posiada uprawnienia helpera. Obsługuje bota odpowiedzialnego za aktualizację listy i rankingów największych polskojęzycznych wikii. Oferuje pomoc w zagadnieniach związanych z obsługą bota pywikipedia, JavaScript, CSS oraz zagadnień MediaWiki.


Zasady powoływania administratorów

Decyzje na temat powoływania i odwoływania administratorów podejmuje helper, biurokrata lub pracownik FANDOMU.

Jeśli zajdzie potrzeba powołania nowego administratora, a osoba o wyżej wymienionych uprawnieniach uzna, że któryś użytkownik powinien uzyskać dodatkowe uprawnienia, ogłasza on(a) ten fakt na tej stronie. Następnie przez okres dwóch tygodni można zadawać kandydatowi na administratora pytania lub zgłaszać ewentualne uwagi, co do jego nominacji. W okresie tym sam kandydat powinien również potwierdzić chęć zostania administratorem. Okres ten może zostać skrócony, jeśli nie pojawią się żadne istotne uwagi dotyczące kandydata lub jeśli zajdzie pilna potrzeba powołania nowego administratora. Po upływie tego okresu można nadać kandydatowi uprawnienia administratora. Dyskusja ma charakter wyłącznie doradczy, decyzja o nadaniu uprawnień w pełni należy do helpera, biurokraty lub pracownika FANDOMU. Do nich należy również zgłaszać ewentualne skargi na obecnych administratorów.

Kandydatury

Obecnie Centrum Społeczności nie poszukuje nowych administratorów. Jeśli rozpocznie się proces rekrutacji, informacja o tym pojawi się tutaj.

Dotychczasowa i obecna administracja

User:Szynka013User:Pio387User:WedkarskiUser:BaakamonoUser:VuhUser:MyslecUser:SovqUser:Anoon6User:tomta1User:AmoniakUser:NanakiUser:Misiek95User:GudyśUser:Sir DamiinhoUser:Hani.mdUser:BartekbasUser:Szoferka

Zobacz też