FANDOM


FANDOM International

FANDOM jest wielojęzyczną firmą oraz hostingiem wiki w ponad 100 językach. Poza wieloma gośćmi z USA i innych anglojęzycznych krajów, istnieje ogromna grupa ludzi, którzy chcą odwiedzać wiki w swoich językach ojczystych. Staramy się im pomóc i ich wspierać, dlatego stworzyliśmy międzynarodowy zespół z członkami całego świata.

Avatar-i18n Tim Bartel
U:Avatar
Tim Bartel (Avatar) jest dyrektorem Community Development International na FANDOMIE. W świecie online ludzie zazwyczaj znają go jako Avatar; pseudonim wybrał dzięki serii gier fabularnych Ultima, w którą po raz pierwszy zagrał na swoim Commodore 64. On sam uważa się już za jednego z pierwszych użytkowników, zwłaszcza, że wszedł w sferę cyberprzestrzeni w późnych latach 80-tych. Interesuje się wiki więcej niż 10 lat. W wolnym czasie lubi jeść bardzo pikantne tajskie jedzenie i kocha swoje dwa koty.
Bola-i18n Antonio
U:Bola
Antonio R. (Bola) pracuje dla FANDOM International głównie z hiszpańskimi wiki. Rozpoczął edytowanie wiki od Wikipedii, a następnie zaczął pracować na hiszpańskiej Grand Theft Encyclopedii jako biurokrata. Pracuje dla FANDOMU od 3 lat jako hiszpański helper, aż stał się kontrahentem FANDOMU w 2011 roku. Uwielbia popychać do przodu wiki na temat gier wideo i rozrywki, jest namiętnie zakochany w zarządzaniu społecznościami – włączając wiki-dramaty!


IVT (International Volunteering Team)

International Volunteering Team to grupa bardzo zapalonych użytkowników z całego świata, którzy kochają FANDOM i chcą pomóc wspierać społeczności w ich lokalnym języku. Są one w ścisłym związku z użytkownikami i informują ich o nadchodzących produktach, zajmują się tworzeniem spotlightów, sliderów oraz wieloma innymi rzeczami.

Członkowie IVT zwykle posiadają globalne uprawnienia podobne do uprawnień członków personelu wiki oraz podobnie jak oni członkowie IVT pomagają społeczności.

100 MtaÄ
U:MtaÄ
MtaÄ wspiera i koordynuje IVT. Jednym z głównych aspektów jego pracy jest zebranie wspólnoty językowej poprzez znalezienie helperów, którzy pracują razem z nim, w celu budowy społeczności. Każdego dnia coraz więcej międzynarodowych użytkowników przybywa do FANDOMU, jego drugim głównym zadaniem jest uświadomienie użytkownikom, że są dostępne treści i lokalna społeczność dla danego języka. Jeśli chcesz pracować razem z nim z międzynarodową społecznością, sprawdź dla jakich języków obecnie poszukujemy wolontariuszy na tej stronie dyskusji.


PL - Polski

Avatar-Luqgreg Lu
U:Luqgreg

Polska społeczność
Luqgreg jest polskim helperem i członkiem grupy Vanguard. Dołączył na FANDOM pod koniec 2015 roku i głównie pomaga w przystosowaniu zawartości wiki pod urządzenia mobilne.
Avatar-Pio387 Pio
U:Pio387

Polska społeczność
Pio387 jest polskim helperem i byłym członkiem VSTF. Edytuje na FANDOMIE od 2011. Jako helper chętnie pomoże Ci z CSS-em, pywikibotem czy z rozwijaniem społeczności na Twojej wiki. Poza FANDOMEM, lubi w coś pograć i obejrzeć dobry film.
Avatar-Nanaki Nanaki
U:Nanaki

Polska społeczność
FANDOM Utilities
Nanaki jest polskim helperem. Rozpoczął edytowanie na polskiej Lostpedii w kwietniu 2008 roku. Zaczął pomagać polskiej społeczności w lutym 2009 roku i został administratorem wiki w lipcu 2009 roku. Posiada uprawnienia helpera od sierpnia 2012 roku. Lubi utrzymywać wiki przejrzyście i zorganizowanie poprzez kategoryzację stron, dodawać niestandardowy CSS i JS i tkać zawiłe sieci szablonów, aby MediaWiki wykonywała całą pracę dla niego. W wolnych chwilach lubi obejrzeć dobry serial, przeczytać książkę lub pograć w gry, zarówno komputerowe, jak i planszowe.
Avatar-Vuh Vuh
U:Vuh

Polska społeczność
FANDOM Utilities
Vuh jest polskim helperem. Lubi wszystko co jest związanie z techniką - CSS, JavaScript, Lua i rozszerzenia MediaWiki. Edytowanie rozpoczął na polskiej Elder Scrolls Wiki w 2010 roku. Jego hobby jest głównie granie we wszelkiego rodzaju gry i oglądanie anime.


DE - Niemiecki

100 AmonFatalis
U:AmonFatalis

Niemiecka społeczność
AmonFatalis jest niemieckim helperem. Dołączył do FANDOMU w 2012, a do IVT w 2015. Amon regularnie wnosi swój wkład do niemieckiego Centrum Społeczności i niemieckiej Monster Hunter Wiki, ale znajdziesz go także na innych wiki.


ES - Hiszpański

Zeist-i18n Zeist Antilles
U:Zeist Antilles

Hiszpańska społeczność
Zeist Antilles jest hiszpańskim helperem. Swoją aktywność na FANDOMIE zaczął od 2006 roku i większość wkładu poświecił w rozwój hiszpańskiej Star Wars Wiki, interesuje się również wieloma innymi tematami.


FI - Fiński

100 CAJH
U:CAJH

Fińska społeczność
CAJH jest fińskim helperem. Bardzo dobrze zna język angielski i dlatego jest zainteresowany tłumaczeniem. Jest głównie aktywny na na fińskich wersjach Avatar Wiki i Death Note Wiki. Na pierwszej został mianowany administratorem, a drugą założył.


FR - Francuski

100 Aster
U:Aster09

Francuska społeczność
Aster09 jest francuskim helperem. Zaczął swoją działalność od założenia francuskiej Sims Wiki w 2009 roku. Pomaga również na innych wiki związanych z serią The Sims takich jak MySims Wiki i SimCity Wiki, był również przez 3 lata administratorem na portugalskiej Sims Wiki.
100 Celdrøn
U:Celdrøn

Francuska społeczność
Celdrøn rozpoczął pracę na francuskiej Naruto Wiki w 2011 roku i został na niej administratorem miesiąc później. Pomaga tłumaczyć niektóre skrypty na FANDOM Developers' Open Source Wiki.
Wyz-i18n Wyz
U:Wyz

Francuska społeczność
Wyz jest członkiem International Community Development Team od października 2014. Wspomaga, promuje i rozwija francuskie społeczności. Jako wielki fan Zagubionych, dołączył w sierpniu 2007 do francuskiej Lostppedii i został tam administratorem w lutym 2008. Kiedy serial się zakończył w czerwcu 2010, naturalnie skierował się na FANDOM, by jako helper dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na wszystkich francuskich wiki. Śledzi wiele programów telewizyjnych oraz jest zapalonym graczem (PS Vita i PS3)


IT - Włoski

100 Cresh.
U:Cresh.

Włoska społeczność
Cresh. jest włoskim helperem. Dołączył do FANDOMU w marcu 2014 jako członek Nonciclopedii, włoskiej parodii Wikipedii. Dobrze zna wikikod oraz obecnie można znaleźć go na włoskiej centrali, gdzie pomaga włoskim użytkownikom FANDOMU.
100 leviathan
U:Leviathan 89

Włoska społeczność
Leviathan 89 jest włoskim helperem. Zaczął edytować jako fan One Piece, współpracując z angielską i włoską wiki, aż został administratorem na ostatniej. Lubi bawić się z wikikodem, CSS i JavaScriptem, więc zazwyczaj pomaga innym edytorom kiedy zostanie o to zapytany. Jest studentem fizyki, dlatego oczywistością jest, że lubi naukę i technologię.


JA - Japoński

100 Tommy6
U:Tommy6

Japońska społeczność
Tommy6 jest japońskim helperem. Dołączył do FANDOMU w 2007 roku i pomaga japońskim wiki. Tommy6 skupia się na poprawie: tłumaczeń stron pomocy, szablonów, blogów i komunikatów MediaWiki.
100 Plover-Y
U:Plover-Y

Japońska społeczność
Plover-Y jest japońskim helperem. Rozpoczęła edytowanie na FANDOMIE w 2010 roku jako anonimowy użytkownik i w lutym 2014 roku jako Plover-Y. Nie ma nigdy dosyć czytania książek, chodzenia na spacery, dobrego jedzenia i Kirby'ego


KO - Koreański

100 Miri-Nae
U:Miri-Nae

Koreańska społeczność
Miri-Nae jest koreańskim helperem. Dołączył do FANDOMU w 2014. Założył koreańską My Little Pony Wiki jako pierwszą i pracuje na niej do tej pory. Jego hobby to surfowanie po sieci, granie w gry komputerowe i oglądanie telewizji.


NL - Holenderski

100 Nesty
U:Amnestyyy

Holenderska społeczność
Amnestyyy jest holenderskim helperem. Zaczęła na angielskiej Assassin’s Creed Wiki w 2011, gdzie obecnie jest jednym z administratorów. Założyła również holenderską Stargate Wiki.
100 Flightmare
U:Flightmare

Holenderska społeczność
Flightmare jest holenderskim helperem. Dołączył w 2010 roku, ale stał się bardziej aktywny w 2011 roku, kiedy Skyrim zaprowadziło go do The Elder Scrolls Wiki. Obok TES Wiki pomaga mniejszym wiki wstać na nogi i działać. Kocha pracować ze skomplikowanymi szablonami i stylami. W wolnym czasie lubi oglądać programy telewizyjne, grać w gry wideo lub pomagać osobom z wiki.
100 Yatta
U:Yatalu

Holenderska społeczność
Yatalu, znana również jako Yatta lub Kiwi, jest holenderskim helperem. Jest belgijką i dołączyła do wiki tworząc Hvetshran Wiki, która istnieje obecnie w kilkunastu językach. W lipcu, założyła Wikia Language Brigade, nadgorliwy projekt dla tłumaczeń i korekt językowych.

RU - Rosyjski

100 Михаил
U:Kopcap94

Rosyjska społeczność
Михаил (Kopcap94) jest rosyjskim VSTF-em, który jest także członkiem rosyjskiego zespołu helperów. W prawdziwym świecie jest zwyczajnym studentem studiującym lotnictwo i inżynierię lotnictwa. Jest fanem My Little Pony, więc jego podróż na FANDOMIE rozpoczęła się na rosyjskiej MLP Wiki. Na FANDOMIE uwielbia projektować oraz tworzyć coś nowego i przydatnego.
Kuzura-i18n Юрий
U:Kuzura

Rosyjska społeczność
Юрий (Kuzura) jest rosyjskim helperem. W prawdziwym życiu, jest naukowcem, który bada korozję metali. Lubi science fiction, fantasy, dobre animowane filmy i seriale. Zaczął jako prosty użytkownik na rosyjskiej Lostpedii. Gdzie potem został pierwszym rosyjskim administratorem. Po zakończeniu serii LOST zaczął pracować na rosyjskiej Avatar Wiki i rosyjskiej Community Wiki.
100 Катя
U:Plizirim

Rosyjska społeczność
Катя (Plizirim) jest rosyjskim helperem. Dołączyła do FANDOMU w 2013, a jej pierwszą wiki była rosyjska The Elder Scrolls Wiki, gdzie ciągle edytuje jako administrator. Jako helper zajmuje się głównie wiki w hubie Gry. W prawdziwym życiu jest studentem Moskiewskiego Instytutu Energetycznego, lubi żeglować, robić albumy z wycinkami i czytać książki.
100 Александр
U:Idel sea Qatarhael

Rosyjska społeczność
Александр (Idel sea Qatarhael) jest rosyjskim helperem. Dołączył do FANDOMU w 2013 roku pod nickiem Snow Prince. W październiku 2013 roku zmienił swój nick na Idel sea Qatarhael. Trzy lata pracował na rosyjskiej The Elder Scrolls Wiki, pierwszej wiki, na której zdobył uprawnienia administratora. W prawdziwym życiu jest studentem na Charkowskim Uniwersytecie Narodowym im. Wasyla Karazina. Lubi grać w gry komputerowe & kolekcjonować minerały i kamienie, rysować wymarłe zwierzeta.


VI - Wietnamski

100 Khang
U:KhangND

Wietnamska społeczność
KhangND jest wietnamskim helperem z Ho Chi Minh. Jest czytelnikiem FANDOMU od długiego czasu, ale dołączył jako edytor 25 stycznia 2015 i został helperem, by móc poznać więcej ludzi, nauczyć się nowych rzeczy. Głównie edytuje na Fire Emblem Wikia i wietnamskim Centrum Społeczności. Wiadomość od każdego jest mile widziana na jego stronach dyskusji lub tablicach wiadomości.
100 Kuntaku
U:Hachi ft Somo

Wietnamska społeczność
Kuntaku (クンタック) lub Takato (タカト), znany również jako Hachi (ハチ), jest wietnamskim helperem z miasta Ho Chi Minh. Zaczął edytowanie na Wikia Doraemon tiếng Việt 29 stycznia 2012 roku i został głównym edytorem po pół roku. Co więcej edytuje Wikia Digimon tiếng Việt i Wikia InuYasha tiếng Việt. Kocha śpiewać i wystąpił w wietnamskiej edycji Mam Talent (Vietnam's Got Talent) w 2014 roku. Każdy jest mile widziany na jego stronach dyskusji i/lub tablicach wiadomości. ありがとう.
100 Rémy
U:Rémy Lee

Wietnamska społeczność
Rémy, znany również jako Itsuki (いつき) lub Ki (樹), jest wietnamskim helperem z chińskiej dzielnicy w Ho Chi Minh. Na FANDOMIE rozpoczął edytowanie na Thế thần toàn thư - wietnamskiej wersji Avatar Wiki. W prawdziwym życiu jest wegetarianinem, lubi gotować, kocha herbatę, książki, literaturę, a szczególnie tradycyjną kaligrafię. Jego ulubionym przysłowiem jest 寧三天不食莫一日無茶, co oznacza „lepsze trzy dni bez jedzenia niż jeden bez herbaty”.


International Community Development

Członkowie International Community Development Team FANDOMU są gotowi pomóc w rozruszaniu Twojej wiki. Zajmują się optymalizowaniem stron głównych, projektują fajne skórki i logo, uproszczą nawigację po wiki i podzielą się radami jak dalej rozwijać społeczność.

Spinelli-i18n Spinelli313
U:Spinelli313
Spinelli313 jest członkinią niemieckiego Community Development Team z naciskiem na tematy Rozrywki. Jej wielką pasją są filmy, programy telewizyjne i bezużyteczne ciekawostki, które sprawiają, że ​​nasze życie dostarcza o wiele więcej zabawy.
Foppes-i18n Johannes
U:Foppes
Foppes jest członkiem niemieckiego Community Development Team z naciskiem na tematy Gier. Jest graczem z zamiłowania i pomaga popchać niemieckie wiki na temat gier do następnego poziomu. Up1!
Elbosso-i18n Micha
U:ElBosso
ElBosso rozpoczął jako edytor w październiku 2011 roku dla niemieckich wiki na temat gier i rozrywki. Od 2013 roku jest również „odpowiedzialny” za niemieckie wiki o tematyce lifestyle. ElBosso dba także o niemieckie kanały mediów społecznych. Uwielbia grać w gry wideo, tworzyć i słuchać muzyki i wiele innych rzeczy, które prawdopodobnie nie pasują, aby umieścić je do tego małego pudełka.
Julia4 Springteufel
U:Springteufel
Springteufel dołączyła do niemieckiego Community Development Team w listopadzie 2014. Uwielbia anime, lubi także grać w gry wideo oraz chodzić na koncerty.
Hector Avatar Héctor Donís
U:CuBaN VeRcEttI
Héctor jest członkiem hiszpańskiego Community Development Team, pracuje jako edytor dla społeczności poświęconych grom i rozrywce. Jest biurokratą na Metal Gear Wiki i Animuspedii, oraz kontynuuje swój wkład na kilku innych. Jest fanem muzyki i gier. Co więcej jest odpowiedzialny za hiszpańską corporate wiki i zazwyczaj podaje pomocną dłoń katalońskim społecznościom.
Wyz-i18n Wyz
U:Wyz
Wyz jest członkiem International Community Development Team od października 2014. Zajmuje się promowaniem i budowaniem francuskich społeczności. Jako wielki fan LOST, dołączył do francuskiej Lostpedii we wrześniu 2007 roku i został tam administratorem w lutym 2008 roku. Kiedy serial zakończył się w czerwcu 2010 roku, zaczął dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na wszystkich francuskich wiki jako helper. Jest wielkim fanem gier i gra na PS Vita i PS3.