Fandom

Centrum Społeczności

Centrum Społeczności:Oflagowanie bota

Polski

Centrum Społeczności:Oflagowanie bota

702strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja4 Udostępnij

Bot to specjalny program służący do wykonywania wielu powtarzalnych, zautomatyzowanych czynności na danej wiki. Zwykle do obsługi bota, używa się osobnego konta. Z uwagi na fakt edycji wielu artykułów w krótkich odstępach czasu, bot może zaśmiecać rejestr Ostatnich Zmian i uczynić go nieczytelnym. Dlatego też zaleca się aby nadać botowi flagę bota, która schowa jego edycje z domyślnego widoku Ostatnich Zmian. Prosimy o stosowanie się do poniższych zasad podczas używania bota:

  1. Konto edytujące przy użyciu bota, musi być jasno jako takie określone na swojej stronie użytkownika i powinno zawierać link do strony użytkownika będącego operatorem bota.
  2. Aby nie obciążać serwerów, bot powinien dokonywać edycji w określonych odstępach czasu (min. 5 sekund). W przeciwnym razie może dochodzić do błędów w edytowanych artykułach.
  3. Aby uzyskać flagę bota na wiki, na której jest więcej aktywnych edytorów, potrzebna jest zgoda ogółu społeczności na oflagowanie bota, włączając w to aktywnych administratorów i biurokratów. Link to strony dyskusji na temat oflagowania bota powinien być zawarty w prośbie.

Aby uzyskać więcej informacji o botach, zobacz AutoWikiBrowser, Pywikipediabot i Creating a bot.

Na tej stronie można zgłaszać prośby o nadanie danemu kontu flagi bota.

Przykładowa prośba

Przykładowa prośba o nadanie flagi bota powinna wyglądać tak:

*'''Link do wiki:''' [[w:c:spolecznosc|Centrum Społeczności]]
*'''Link do strony bota:''' [[w:c:spolecznosc:User:VuBot|VuBot]]
Proszę o oflagowanie konta VuBot. Zamieszczam link do strony dyskusji, na której większość użytkowników wiki wyraziła zgodę na oflagowanie bota: [[w:c:spolecznosc:Project:Portal_społeczności#VuBot|link do dyskusji]]. ~~~~

co wygeneruje:

Proszę o oflagowanie konta VuBot. Zamieszczam link do strony dyskusji, na której większość użytkowników wiki wyraziła zgodę na oflagowanie bota: link do dyskusji.
Vuh17:16, 18 kwi 2017@fandom
Archiwum: 20122013201420152016

Harry Potter Wiki

Po uprzedniej konsultacji z całą administracją Harry Potter Wiki oraz w jej imieniu proszę o oflagowanie konta PiBot. Krystianwolski 20:50, sty 26, 2017 (UTC)

Zrobione. --Wedkarski @fandom 13:49, sty 27, 2017 (UTC)

Harry Potter Wiki (2)

Zgoda społeczności na oflagowanie bota została wydana[1] :)

  1. Wątek:90064

Dawid2 Dyskusja 12:51, lut 19, 2017 (UTC)

Oflagowany — Nanaki @fandom 14:42, lut 19, 2017 (UTC)

Rail Tech Wiki

Proszę o oflagowanie bota Railfail536.bot.

Railfail536 (dyskusja) 15:53, kwi 18, 2017 (UTC)

Oflagowany.
Vuh17:16, 18 kwi 2017@fandom

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki