FANDOM


To rozszerzenie lub funkcja obecnie jest w budowie – może być dostępne do testów beta na niektórych wiki, ale może minąć jeszcze sporo czasu zanim będzie ogólnodostępne.
Dyskusje to funkcja pozwalająca na prowadzenie rozmów, z której można korzystać w przeglądarkach (na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych) oraz poprzez aplikacje. Uczestnicy Dyskusji mogą tworzyć nowe, odpowiadać i oceniać posty oraz odpowiedzi.

Obecnie, aby dostać się do Dyskusji na wiki, gdzie są one włączone, należy dodać /d bezpośrednio po domenie. Przykład: http://pl.dc.wikia.com/d

Arrow-Discussions
Dyskusje na Arrowwersum na komputerze osobistym, w aplikacji oraz na stronie mobilnej

Branie udziału

Post-Link

Przykładowa dyskusja z kilkoma odpowiedziami

View-All-Single-User

Zobacz posty i odpowiedzi danego użytkownika.

Każdy zalogowany użytkownik może dołączyć do Dyskusji. Utwórz nowy post poprzez pisanie w polu na górze głównej listy Dyskusji (komputery stacjonarne) lub poprzez kliknięcie/stuknięcie Plus-Icon ikony w prawym górnym rogu ekranu (urządzenia mobilne).

Dłuższe posty mogą być wyświetlane tylko częściowo na głównej liście Dyskusji. Cały post i odpowiedzi do niego przeczytasz przez kliknięcie/stuknięcie na post. Dodaj własną odpowiedź z tego samego ekranu. Najświeższe odpowiedzi zostaną wyświetlone automatycznie. W przypadku postów posiadających wiele odpowiedzi, może być konieczne kliknięcie w celu zobaczenia starszych odpowiedzi.

Głosuj na post lub odpowiedź przez kliknięcie/stuknięcie w Upvote-icon po lewej stronie tekstu. Ikona zmieni kolor na żółty, kiedy oddasz głos.

Posty i odpowiedzi mogą być edytowane przez autora do 24 godzin po ich opublikowaniu.

Publikowanie linków

Aby dodać link do postu lub odpowiedzi wystarczy wpisać lub wkleić pełny adres URL, a nawet link do artykułu na tej samej wiki. W poście pojawi się graficzny podgląd artykułu. W aplikacjach społeczności linki do artykułów znajdujących się na tej samej społeczności zostaną otwarte wewnątrz aplikacji.

Odnajdywanie i obserwowanie Dyskusji

Główna lista Dyskusji (karta „Wszystkie”) może zostać posortowana według „Najnowszych” lub „Najpopularniejszych”. Lista najpopularniejszych jest tworzona w oparciu o czas od utworzenia oraz ilość uwagi, jaką postowi poświęcili inni użytkownicy. Istnieje również możliwość odfiltrowania wybranych kategorii za pomocą pól wyboru na liście kategorii.

W układzie mobilnym, użytkownik może przełączać pomiędzy najnowszymi i popularnymi poprzez narzędzie Filter-icon (filtr) na górnym pasku menu.

Użyj opcji Obserwowania, aby wybrać rozmowy, które cię interesują, a pojawią się na twojej liście obserwowanych (karta „Obserwowane”). Ta lista jest posortowana według daty ostatniej odpowiedzi, gdzie najnowsze są na samej górze. Jeśli stworzysz post lub odpowiesz na inny to zostanie on obserwowany automatycznie.

Aby zobaczyć listę wszystkich postów i odpowiedzi napisanych przez konkretnego użytkownika:

  • Na komputerach stacjonarnych i w wersji mobilnej, kliknij lub stuknij w ikonę More-icon (więcej) w prawym górnym rogu jednego postów lub jednej z odpowiedzi.
  • W aplikacji społeczności, stuknij w awatar lub nazwę użytkownika, aby przejść do profilu. Poniżej informacji o użytkowniku znajdziesz listę postów i odpowiedzi w kolejności chronologicznej.

Udostępnianie

Korzystaj z przycisków udostępniania, aby opublikować link do konkretnej Dyskusji w mediach społecznościowych lub na blogu. Tak jak na stronach artykułów, przycisku dostępne dla użytkowników będą się różniły zależnie od języka i lokalizacji.

Powiadomienia

Wszyscy użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia e-mail na podstawie niektórych wydarzeń w Dyskusjach, a użytkownicy aplikacji będą otrzymywali powiadomienia push.

Użytkownicy otrzymają powiadomienia gdy:

  • obserwowany post otrzyma odpowiedź. Po wysłaniu powiadomienia o tym że odpowiedź została udzielona, kolejne powiadomienia nie będą wysyłane dla tego posta dopóki nie miną 24 godziny bądź póki użytkownik sam nie odwiedzi tego posta.
  • dodane posty i odpowiedzi otrzymają 5, 25 lub 100 głosów.

Gdy użytkownik doda post lub odpowie na inny post, zostanie on automatycznie dodany do obserwowanych.

Ustawienia dla powiadomień e-mail z Dyskusji można znaleźć w preferencjach.

Zgłaszanie treści

Report-menu

Opcja „Zgłaszania postów”

Reported-post

Post, który został zgłoszony

Jeśli użytkownicy napotkają na nieodpowiednie treści (takie jak spam lub wandalizmy) mogą zdecydować się zgłosić post lub odpowiedź do weryfikacji, poprzez opcję „Zgłoś” w menu „Więcej”.

Użytkownik zobaczy pomarańczowy trójkąt i baner „Zgłoszono do moderacji” na każdym zgłoszonym poście lub odpowiedzi. Symbol ten jest widoczny tylko dla zgłaszającego oraz dla moderatorów dyskusji oraz administratorów.

Profil użytkownika

Każda aplikacja społeczności z włączonymi Dyskusjami umożliwi zalogowanym użytkownikom przesłanie swojego awatara oraz dodanie treści do strony profilowej. Awatary przesłane przez aplikacje będą przedstawiać takiego użytkownika na całym FANDOMIE. Treści profilu dodane przez aplikację będą możliwe do zobaczenia na profilach na wiki, lecz ich edycja jest możliwa tylko poprzez aplikację.

Moderacja

Administratorzy oraz moderatorzy dyskusji mają dodatkowe narzędzia do utrzymywania przyjaznej atmosfery w Dyskusjach.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.