Fandom

Centrum Społeczności

Pomoc:Gadgets

702strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Rozszerzenie jest domyślnie wyłączone, ale może być dostępne na żądanie.

Gadgets to rozszerzenie, które pozwala na dobranie "gadżetów", jacy dostarczają inni użytkownicy wiki. Skrypty są możliwe do włączania i wyłączania w preferencjach.

Są utworzone ze skrawków CSS/JavaScriptu, znajdujących się w przestrzeni nazw MediaWiki. Każdy gadżet jest dodawany poprzez wpis w MediaWiki:Gadgets-definition, zawierający nazwę gadżetu i nazwy stron JavaScript/CSS, z jakich on korzysta (zobacz sekcję Użycie niżej).

Gadżety korzystają z tych samych zasad, co MediaWiki:Wikia.js, MediaWiki:Common.css, etc., gdyż pozwalają na użycie skryptów na całej stronie. Ponieważ rozszerzenie to działa w taki sam sposób, musisz być administratorem na wiki, tak samo jak w przypadku stron CSS czy JavaScript.

Użycie

Po pierwsze, musisz dodać skrypt lub styl do przestrzeni nazw MediaWiki. Potem dodaj definicję poniższą definicję do MediaWiki:Gadgets-definition:

== Przykładowe gadżety ==

* Navigation_popups|popups.js|popups.css
* contribsrange|contribsrange.js
Gadgets-preferences.png

Sekcja dla rozszerzenia w preferencjach

Gadgets-special.png

Strona specjalna Gadżetów

Pierwsze pole to nazwa skryptu, która może zawierać tylko litery i cyfry, by wszystko działało poprawnie. Jeżeli nazwa skryptu to Navigation_popups, odpowiednia strona w przestrzeni nazw MediaWiki to MediaWiki:Gadget-Navigation popups. Ta strona pozwala Ci zdefiniować opis gadżetu, który wyświetli się w preferencjach.

Drugie i kolejne pola wskazują, gdzie znajduje się kod gadżetu. W powyższych przykładach, popups.js i popups.css znajdują się kolejno w MediaWiki:Gadget-popups.js i MediaWiki:Gadget-popups.css. Jak w przypadku innych stron, wpływających na wygląd wiki, gadżety mogą być pisane tylko w stronach JS i CSS.

Te zdefiniowane strony sprawią, że gadżet pojawi się w sekcji "Gadżety" w preferencjach, więc użytkownicy będą mogli wybrać, które gadżety im pasują. Wszystkie dodane gadżety możesz zobaczyć na Specjalna:Gadgets wraz z linkami do ich kodu, co umożliwia lepszą kontrolę nad nimi.

Specjalna:Gadgets umożliwia Ci szybkie i sprawne zarządzanie gadżetami z linkami do każdej strony specjalnej, która kontroluje interfejs gadżetu i funkcjonalność. Nagłówki, które są umieszczone w Specjalna:Preferencje mogą być tam zredefiniowane.

Proszę pamiętać, że każdy gadżet w przestrzeni nazw MediaWiki musi mieć prefiks Gadget-, jedyny wyjątek to definiowanie ich w MediaWiki:Gadgets-definition, jak zostało to pokazanie w powyższym przykładzie.

Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki