Wikia

Wikia Polska

Pomoc:Helperzy

574strony na
tej wiki
Dyskusja0

Helperzy Wikii to globalna grupa użytkowników składająca się z wolontariuszy służących pomocą tobie i twojej społeczności. Większość helperów to członkowie International Volunteering Team (IVT) i zajmują się konkretnym językiem na Wikii.

Zadania

Helperzy pomogą ci z rozwijaniem twojej wikii poprzez: ułatwienie nawigacji na wiki, poprawienie interfejsu i wyglądu, poprawienie jakości treści na wikii czy tworzenie nowych artykułów oraz pomoc w poprawieniu wyników w wyszukiwarkach jak Google.

Helperzy również wpadną przywitać założycieli i nowych edytorów. Możesz się z nimi skontaktować po polsku, jeśli chcesz o czymś poinformować, masz problem techniczny lub ze społecznością, potrzebujesz włączyć jakąś funkcję itd.

Do tego zajmują się zarządzaniem Centrum Społeczności. Regularnie śledzą aktywność i sprawdzają strony wsparcia jak prośby o adopcję, linki językowe czy spotlighty.

Uprawnienia

Helperzy posiadają globalne uprawnienia administratora i biurokraty, ale nie przewyższają ani nie zastępują lokalnej administracji. Zawsze zważają na opinie i poglądy społeczności, której pomagają i z nią współpracują. Biorą również pod uwagę lokalną politykę wiki.

Lista

Nazwa Uwagi
Nanaki Głównie wsparcie społeczności, Utilities
Vuh Głównie wsparcie społeczności, Utilities
Baakamono Głównie rozwój społeczności, Utilities
DarknessEyes23 Głównie rozwój społeczności
Matik7 Głównie rozwój społeczności
Pio387 Głównie wsparcie społeczności, członek VSTF
Szynka013 Głównie rozwój społeczności
Wedkarski Głównie wsparcie społeczności, Utilities

Pełną listę helperów, którzy edytowali tę wikię znajdziesz na stronie Specjalna:Użytkownicy/helper. Na Wikii można ich również poznać po tagu @Wikia w podpisie.

Jeśli masz problem, którego helper nie może lub nie potrafi rozwiązać, lub chcesz porozmawiać z pracownikiem Wikii – poproś o pomoc na Specjalna:Kontakt.

Więcej od Wikii

Losowa wiki