FANDOM


Klasyczny edytor jest edytorem, który można zobaczyć, jeśli nie używamy nowego VisualEditora.

Tryby edytora

Tryb wizualny
Tryb ten jest domyślny, pozwala wprowadzać zmiany, które pojawią się w tej samej formie, jak zostały wprowadzone.
Tryb źródłowy
Ten tryb pozwala edytować stronę używając wikitekstu. Podświetlanie składni jest dostępne w tym trybie.

Możesz wyłączyć tryb wizualny w całości odwiedzając zakładkę "Edycja" w swoich preferencjach, otwierając menu rozwijane obok etykiety "Preferowany edytor" i wybierając "Edytor źródłowy". Tryb ten jest preferowany dla edytorów, którzy często edytują szablony.

Narzędzia edycyjne

Wikia editor2

Układ klasycznego edytora

Pole edycyjne
Jest to główny obszar edycyjny, w którym można dodać tekst, pliki oraz dostosować układ strony.
Pasek narzędzi
Pasek narzędzi pozwala na formatowanie tekstu, dzięki czemu tekst może mieć różne rozmiary i style. Można rozwinąć i zwinąć pasek narzędzi, aby wyświetlić więcej lub mniej narzędzi.
Moduły funkcyjne
Prawy panel zawiera moduły, które pozwalają dodać funkcje, takie jak obrazy, pokaz slajdów, filmy i tabele. Możesz uzyskać dostęp do szablonów, które wykorzystasz na stronie lub dodać kategorie. Przyciski podgląd i publikuj znajdują się w górnej części tego obszaru.

Szybkie porady

  • Po otwarciu edytora, można użyć paska narzędzi, modułów funkcyjnych i pola edycyjnego, aby dodać lub dostosować zawartość strony.
  • Aby zobaczyć jak będzie wyglądać strona po jej opublikowaniu, kliknij na przycisk podgląd. Przycisk podgląd jest dostępny w dwóch wersjach "Mobilny" i "Komputer", co pozwala na obejrzenie strony w skórce mobilnej i zwykłej. Podgląd pozwala również zobaczyć jak nasza strona będzie wyglądać na różnych rozdzielczościach.
  • Jeśli podgląd artykułu spełnia Twoje oczekiwania, naciśnij przycisk publikuj i zobacz jak wprowadzone zmiany są wyświetlane.
  • Jeśli podgląd nie spełnia Twoich oczekiwań, cofnij i zmień zawartość na taką, która Ci odpowiada.
  • Niech inni również wiedzą co zmieniłeś, wypełniając pole opisu zmian obok przycisku publikuj.

Notatka

Ze względu na pewne problemy z Internet Explorerem w wersji 11, tryb wizualny edytora klasycznego nie jest aktualnie dostępny podczas korzystania z tej przeglądarki.

Zobacz stronę pomocy, która pomoże Ci wybrać edytor zgodny z Twoimi preferencjami.