FANDOM


Polityka

Dla użytkowników, którzy potwierdzili swój adres e-mail, istnieje możliwość zmiany nazwy użytkownika jeden jedyny raz. Przed wysłaniem formularza upewnij się, że nowa nazwa konta jest taką, jaką będziesz chciał być nazywany w przyszłości. Zastanów się czy będziesz zadowolony z nowej nazwy, ponieważ można ją zmienić tylko raz. Gdy zdecydujesz się na zmianę nicku, możesz wysłać formularz poprzez stronę Specjalna:UserRenameTool.

Wybór nowej nazwy użytkownika

Jeśli nadal chcesz zmienić swoją nazwę użytkownika, musisz pamiętać, że nie może ona:

  • być nazwą osoby już zarejestrowanej,
  • być obraźliwa,
  • być zablokowana,
  • naśladować nazwę innego użytkownika FANDOMU.

Sprawdzanie czy nowa nazwa nie jest zajęta

Aby sprawdzić czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest zajęta, możesz wyszukać ją na Centrum Społeczności. Wystarczy dopisać sprawdzaną nazwę na końcu:
http://spolecznosc.wikia.com/wiki/Użytkownik:
Na przykład, jeśli chcę zmienić moją nazwę na "Bonuraaak", link powinien wyglądać
http://spolecznosc.wikia.com/wiki/Użytkownik:Bonuraaak
Sprawdzanie dostępności nazwy użytkownika

Jeśli nazwa nie jest zajęta, pojawi się czerwony komunikat: "Konto użytkownika „NAZWA” nie jest zarejestrowane."

Zmiana nazwy użytkownika

Aby dokonać zgłoszenia, użyj formularza na stronie Specjalna:UserRenameTool i upewnij się, że nowa nazwa użytkownika jest zapisana poprawnie, ponieważ skrypt nie będzie mógł się domyśleć co miałeś na myśli. Pamiętaj, że nazwy nie zaczynają się z małej litery.

Zmiana nazwy użytkownika

Wprowadź swoją nową nazwę użytkownika (dwukrotnie – aby upewnić się co do jej poprawności), hasło do konta oraz zaznacz pole poświadczające świadomość konsekwencji zmiany nicku.

Gdy twoje zgłoszenie zostanie zatwierdzone narzędzie rozpocznie proces zmiany nazwy. Zauważ, że jeśli do twojego konta przypisane są tysiące edycji na wielu różnych społecznościach to proces ten może potrwać nawet kilka minut. Po zakończeniu procesu zostanie do Ciebie wysłany e-mail informujący o zmianie Twojej nazwy użytkownika. Możesz bez obaw kontynuować edytowanie podczas zmiany nicku – twoje zmiany zostaną prawidłowo przypisane do zaktualizowanego konta.

Zmiana nazwy użytkownika spowoduje przeniesienie całego twojego wkładu na wszystkich wiki i przeniesienie Twoich stron z przestrzeni "Użytkownik:". Twoje hasło, adres e-mail i preferencje pozostaną takie same. Pamiętaj o zaktualizowaniu swojego podpisu aby linkował do Twojej nowej nazwy użytkownika.

Inne możliwości

Innym sposobem zmiany nazwy użytkownika jest utworzenie nowego konta. Jeśli chcesz, możesz przekierować swoją starą stronę użytkownika do nowej wpisując #PATRZ [[Użytkownik:Nowa nazwa]]. Jeśli masz na starym koncie tylko kilka edycji, to wszystko co trzeba zrobić. Pamiętaj jednak, że na wielu wiki istnieje zakaz używania pacynek, więc postaraj się edytować tylko z jednego konta.

Zobacz także