FANDOM


Zamknięta prośba o projektowanie:
Fanon Pieśni Lodu i Ognia
Ta prośba została zamknięta automatycznie, ponieważ nikt nie wykonał edycji przez miesiąc. Aby ją ponownie otworzyć, wystarczy wykonać edycję.
 • Link do wiki: http://pl.gotfanon.wikia.com
 • Czego szukam: Układ strony głównej przede wszystkim, logo też, acz ono jest mniej ważne.
 • Uwagi i podpis: Chciałbym, aby strona główna była nieco bardziej przejrzysta i zawierała linki do najważniejszych kategorii ustawione w widocznym miejscu (podobnie widoczne jak obecnie cztery w sliderze).
  DoZgłoszenia
  Logo najlepiej w podobnym stylu jak obecne, czyli napis serialową czcionką z Gry o Tron, z odręcznie dopisanym słowem Fanon. Układ i kolejność słów najlepiej albo taka, jak obecnie, albo taka jak na polskiej czy angielskiej wiki Gry o Tron (przykład w załączniku). Z góry dziękuję za pomoc.

Havenite Officer (dyskusja) 20:56, paź 7, 2017 (UTC)

Zrobiłem taką totalną wersję 0.0.1 strony głównej, i możesz ją zobaczyć w moim brudnopisie. Masz jakieś zastrzeżenia co do motywu kolorystycznego, czy czegoś? Chciałabyś abym coś dodał?
Cholewka (dyskusja) (profil)
Mam jedno zastrzeżenie stylistyczne i jedno techniczne:
Te linki źle wyglądają w dwóch wierszach. Najlepiej by to wyglądało z sześcioma kategoriami, ale to raczej nieosiągalne na tej wiki, więc proponowałbym jeden rząd, ew. 2x2. A teraz techniczne: powinniśmy unikać tabelek do układu strony, więcej informacji i powodów tutaj i tutaj.
08:28, paź 8, 2017 (UTC)
Oczywiście Twoja opinia jest najważniejsza, ale osobiście uważam, że wiki nie zaszkodziłaby większa zmiana wyglądu. Więc opiszę to, co moim zdaniem jest priorytetem do zmiany:
 1. Strona główna – tu się zgadzamy, obecna jest średnia
 2. Kolorystyka – czerwona kolorystyka jest strasznie ryzykowna: czerwone linki są przez ogół kojarzone jako linki do nieistniejących stron, już pomijając fakt, że tzw. redlinki i normalne linki wyglądają tutaj dosłownie identycznie (i to już problem funkcjonalny). Gdy zmienimy linki z czerwonych to czerwony nagłówek będzie dziwnie wyglądać. Dlatego osobiście zmieniłbym całą kolorystykę na odcienie niebieskiego. W pełni czarne tło to też słaby pomysł. Co prawda teraz wygląda to nie najgorzej, bo jest zmieszane z tłem poprzez przezroczystość, ale problem w pełni objawia się podczas edytowania.
 3. Favikona – szczerze mówiąc nawet nie jestem w stanie stwierdzić, co jest na niej pokazane
 4. Logo – nie jest aż taka zła, ale zmiana nie zaszkodzi
 5. Tło – gołym okiem widać rozpikselizowanie
Napisz co sądzisz o mojej opinii i czy sądzisz, że należy zmienić coś z rzeczy, które wymieniłem.
08:19, paź 8, 2017 (UTC)
Wielkie dzięki za opinię.
 1. Strona główna - średnia to dobre słowo, jeśli rozumiemy przez to jakoś funkcjonująca, ale wymagająca sporej poprawy.
 2. Też się zgadzam z tym, że czerwono - czarny układ nie jest najlepszą opcją, aczkolwiek sam niebieski... nie jestem przekonany. Chyba, że chodzi o coś w stylu angielskiej wiki serialowej. Generalnie też sądzę, że należałoby zmienić kolory, może podobnie jak na angielskiej lub polskiej wiki (w sensie kremowo-brązowawa przestrzeń główna z niebieskimi/ciemnobrązowymi/innym wyróżniającym się, ale nie krzykliwym kolorem.
 3. Favikona - Well, miecz.
 4. No cóż, tu się zgadzam w pełni, dlatego to jest sprawa drugorzędna.
 5. Ustawiałem je dosyć dawno temu, kiedy byłem jeszcze mniej sprawny na wiki niż teraz, w dodatku oryginalna grafika nie grzeszyła jakością... jak skończę egzekucję regulaminowych zasad na już obecnych artykułach to poszukam, acz jestem bardzo otwarty na propozycje.
Generalnie uważam, że masz rację w prawie wszystkim w swojej opinii, acz jeśli chodzi o odpowiedź Cholewce, to:
 • Jest już sześć linków do wsadzenia tam, i osobiście uważam formę tego za pasującą.
 • Nie wiedziałem, że tabele są potępiane jako narzędzie estetyczne - masz pomysł, jak można je zastąpić?
Havenite Officer (dyskusja) 11:07, paź 8, 2017 (UTC)
Mówiąc niebieski miałem na myśli coś takiego, chociaż obie wiki, które podlinkowałeś też dobrze wyglądają. Co do tabel to nie ma z tym żadnego problemu, korzystając z nowoczesnych technologii można uzyskać identyczny wygląd, więc jedyne co będzie się różnić do źródło strony.
12:44, paź 8, 2017 (UTC)
Jak już wspomniałem, nie jestem dobry w technicznych aspektach wiki, więc chciałbym zapytać, czy mogę liczyć na Twoją pomoc?
Havenite Officer (dyskusja) 12:54, paź 8, 2017 (UTC)
Tak, jasne.
13:04, paź 8, 2017 (UTC)