FANDOM  • Link do wiki:http://sfery.wikia.com/wiki/Sferopedia
  • Czego szukam: Pomoc w poprawieniu kolorystyki motywu (pamięta czasy skryptowania sprzed Kreatora Motywu) + ewentualnie modyfikacja antyczny ramek skradzionych z oficjalnej Wikipedii, na stronie głównej.
  • Uwagi i podpis: Sferopedia to potężna wiki gromadząca informacje ogółem z gier fabularnych należących do jednego z twórców gatunku: D&D. Tworzona od lat z pasją. Pamięta prywatny serwer, później przeniesienie na serwery wikia, zmianę systemów i tak dalej. Uczyłem się raczkować po skryptach - po prostu podglądając je jak samouk u innych wiki. "Kodzenie" było wyjątkowo toporne, metodą prób i błędów, puzzli, by jakoś to wyglądało i modyfikujące wymiary ramek, kolory. Dotychczas zdawało to egzamin, jednak patrząc na zagraniczne wiki stałem się nieco zazdrosny, a kiedy Kreator Motywów warczy przeciwko mnie, poczułem się bezradny ;) Chciałbym po tym wstępie poprosić o pomoc, jakąkolwiek. Pierwszy kłopot to fakt, iż nie mogę przejść na jaśniejsze tło - napisy pozostają jasnosiwe, gdyż tak je wieki temu zdefiniowałem zapewne na jakiejś stronie specjalnej wiki, gdzie kiedyś definiowało się styl. Dziś już nie pamięam i nie potrafię wygrzebać tego w googlach, kiedy wszędzie wyskakują porady do kreatora. W każdym razie kolor napisów zostaje nadpisywany przed starsze ustawienie. Druga prośba, ponadprogramowa, to pomoc w organizacji i przerobieniu ramek strony głównej, do której chciałbym dodać coś jeszcze. (W zasadzie z łatwością mógłbym stworzyć kreację strony głównej w takim Office docu, tzn. z ramkami itp.co jest pożądane) + jak najbardziej jestem wyczulony na oko i wyczucie estetyki zawodowca i pasjonata. Jako dodatkową lekturę zamieszczam notkę, w której ma rozgorzeć dyskusja na temat kolorystyki, choć zebrałem tak naprawdę myśli ludzi. Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź! SFERY-Lunar (dyskusja) 18:18, wrz 10, 2014 (UTC)
Ramki na stronie głównej mogę zmienić, ale tak długo jak jest zabezpieczona nic nie jestem w stanie zrobić ;-), a co do samej kolorystki, kreator motywu jest „zablokowany” przez sekcję Main colors tutaj. Proponuję całkowicie wyrzucić ten fragment i ustawić przez kreator. Co do tamtego bloga, to IMHO połączenie ciemnej kolorystki i białych napisów nie jest złe, jeśli jednak na pewno chcecie tutaj wszystko odwrócić, mogę pomóc przy dopasowaniu kolorów. — Wedkarski 19:12, wrz 10, 2014 (UTC)
O jak miło za szybką reakcję :) Wolałbym udzielić chętnemu koledze uprawnień administratorskich, aniżeli odblokowywać edycję strony głównej. Tak się chyba postępuje najdelikatniej dla wiki itp.? No ale niechaj będzie, że odblokuję :) Main colors.. Mediawiki. Tak, to było prawdopodobnie toto :) dziękuję. Wiem, że to dużo, ale myślę, że wierni pisarze wiki zasługują na to, by pokazać im kilka koncepcji, tzn. poprawioną starą (znaczy się, ciemne tło, ale chciałbym żeby było nieco jaśniejsze i mniej męczące oczy, bo to co jest dotychczas przypomina mi udrękę lektury Pamiętnika Satanisty (skrajny przypadek, ale wiadomo o co kaman). Strona powinna być miła tak w pisaniu, jak i czytaniu i nawiązałem do innych wikia, które również mają nie-jasne tła, ale wciąż czytelne i miłe. Koncepcji od grafitowych po beżo-brązo-pergaminowe jest pełno. Więc myślę, że warto spróbować zrobić kilka wariantów i pokazać screeny ażeby wybrać. Tymczasem pobawię się z Media_wiki. Na kontynuację dyskusji zapraszałbym do tamtej notki na blogu, chciałbym by inni użytkownicy też byli jej świadkiem + zamieściłbym więcej koncepcji odnośnie rozbudowania ramek (marzy mi się forma strony głównej dającej już zestawienie najważniejszych haseł, coś a la "mapa wiki" na wzór czegoś co widziałem na na white wolf wiki, ale oczywiście nie tak topornie i przytłaczająco, a wciąż jak smukłe ramki, które dotychczas zdobią stronę główną. Pozdrawiam :) PS: Szalenei zafascynowała mnie estetyka współtworzonej przez Ciebie Gothicpedii. --SFERY-Lunar (dyskusja) 19:30, wrz 10, 2014 (UTC)