FANDOM • Link do wiki: Warszawikia
 • Czego szukam: Logo Wikii i tło, przezroczysty favicon
 • Uwagi i podpis: Witajcie :) Warszawikia istnieje już od dawna, trochę czasu minęło od zmiany standardowej skórki z Monobooka na Wikię a my wciąż mamy tekst zamiast logo i standardowe tło. Byłoby bardzo miło, gdybyście mogli z tym pomóc. Jeśli chodzi o logo, to próbowałem zrobić coś na kształt naszego Monobookowego logo (tu jest oryginalne tło), ale jakoś średnio mi to idzie, może komuś z Was się uda albo wpadnie na lepszy pomysł? ;) A na tło nie mam za bardzo pomysłu - może jakaś panorama, widok, ewentualnie mapa? Jestem otwarty na wszelkie propozycje - jeśli podrzucicie coś ciekawego, to możecie liczyć na moją dozgonną wdzięczność ;) Pozdrawiam, Kubek15Dyskusja, administrator Warszawikii.

P.S. Jeżeli macie jakieś propozycje dotyczące układu strony głównej bądź skórki, to też chętnie wysłucham :)

P.S.2. Dałoby radę może całkiem usunąć białe tło z favicona? Trochę mi to nieudolnie wyszło... Favicon z tłem: klik


Wykonałem logo. Napisz, co w nim zmienić. ;) 

Warszawikia.png

Aha, zrobiłem jeszcze tło. [1]

Marchew (dyskusja) 14:31, 26 września 2014 (UTC)


Favicon najprościej zrobić z tego samego źródła tylko bez białego tła: Plik:Warszawikia_favicon.ico. — Nanaki 00:37, paź 3, 2014 (UTC)

Najmocniej przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, kompletnie zapomniałem. Favicon jak najbardziej w porządku, już wrzucony :) Natomiast niestety ale ani logo, ani tło mnie nie satysfakcjonuje - logo kompletnie nie pasuje do idei Warszawikii i nijak do niej nie nawiązuje, z kolei tło zwyczajnie za dobrze nie wygląda. Jeśli chodzi o tło, to ładnie zrobili to np. admini Poznań Wiki ;) Jeżeli ktoś z Was miałby jeszcze jakiś fajny projekcik, to czekam :) Kubek15Dyskusja 23:09, lis 13, 2014 (UTC)

Ja mam do zaproponowania takie tło: zobacz tutaj. Jest na CC0 (PD), czyli nic ci nie zagraża. Tylko trochę w kreatorze motywu utnie, ale to chyba nie szkodzi. A logo mogę zrobić niedługo. --SuperSzym Tablica/User talk Blog Fanons/Fanony 13:36, lis 14, 2014 (UTC)SuperSzym

Poniższy kod należy dodać do MediaWiki:Wikia.css i podmienić napis LINK.DO.TŁA na link prowadzący do jednego z teł. Propozycja tła #1, #2, #3i #4. Przy dwóch ostatnich propozycjach można zabawić się w tło dzienne i nocne. Jeśli będziesz to chciał, daj znać, a podam kody. — Szynka013 Mów do mnie! 14:58, sty 1, 2015 (UTC)
.mediawiki { 
background-position: top;
  background-image:url(LINK.DO.TŁA) !important;
  background-attachment: fixed !important;
  background-size: 100% 100% !important; 
}
Udało mi się stworzyć trzy propozycje loga, jednakże z obrazem które podesłałeś, ciężko było. Nie mam pomysłu jak go użyć na tak małej przestrzeni i tym samym tylko jeden przykład z nim wyszedł. Propozycje: #1, #2 i #3. — Szynka013 Mów do mnie! 16:14, sty 1, 2015 (UTC)

Ja również stworzyłam propozycję loga ;). Co prawda nie jest podobne do dotychczasowych propozycji, ale mam nadzieję że nie jest złe. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne. Oto one:#1, #2. Lisica01 (Kontakt) 12:19, sty 3, 2015 (UTC)

Wypowiem się jako inny administrator Warszawikii, czy dałoby radę zrobić logo z oryginalną nazwą, w końcu nie jesteśmy znani jako "Warszawska wiki" tylko jako Warszawikia, pod taką nazwą występujemy na Facebooku oraz w podpisach naszych zdjęć, rozpowszechniających się coraz bardziej w internecie! Pozdrawiam! Doceniam ogromnie waszą pracę! Mikiapole3 (dyskusja) 14:16, sty 2, 2015 (UTC)

Zrobione, choć sądzę że i tak wybierzecie któreś z lóg Szynka013. :)


Warszawikia-2.png
Warszawikia-1.png

Lisica01 (Kontakt) 12:19, sty 3, 2015 (UTC)


Poprawione wcześniejsze propozycje: #1, #2 i #3. Przepraszam za ten wielki błąd. Takie przyzwyczajenie :> — Szynka013 Mów do mnie! 18:08, sty 2, 2015 (UTC)


Zrobiłem tło na podstawie planu Nicholsona, czerpiąc inspirację z pracy adminów Poznań Wiki. Dostosowałem je jednak do elastycznego układu Oasisa. Parametry dla Kreatora motywu: kolor - #000, środek - #edb, zaznaczona opcja "nieruchomy". — Pirr 🔔︎ 🚀︎ 13:10, sty 4, 2015 (UTC)

Zaprojektowałem logo, ikonę i przerobiłem pewną panoramę, całość klimatycznie wygląda jak Warszawa z czasów socrealizmu.

Wwawikia-logo.png


Plik:Wwawikia.ico

Kreator motywu:

 • Tło: DarkKhaki
 • Wwawikia-tło.jpg
 • Przeciski: Khaki
 • Linki: DarkKhaki
 • Nagłówek: LightYellow
 • Kolor: LightYellow

Myślę że ładnie będzie się prezentować :)   Mat.    Dyskusja   Edycje 17:39, sty 28, 2015 (UTC)

Szczerze mówiąc, żadna z propozycji logo nie przystaje nawet do obecnego logo. Ale przedyskutujemy to jeszcze w naszym gronie. Mikiapole3 (dyskusja) 13:01, lut 28, 2015 (UTC)

Sorki, że tak późno :P Przedstaiwam drugi wariant, bardzo nowoczesny, minimalistyczny, prosty, kolorystycznie dopasowany do Warszwawy i jej logo.

Wwwikia-logowikia.png Wwwikia-logomono.png

Kreator motywu:

 • Tło: white
 • Wwikia-tlo.jpg
 • Przeciski: gold (lub red)
 • Linki: normalne, takie niebieskawe jak są
 • Nagłówek: red (lub gold)
 • Kolor: white (bez przezroczystości!!!!)

I jak? :)   Mat.    Dyskusja   Edycje 21:00, mar 20, 2015 (UTC)


Kolejna opcja, bardziej dostosowana do waszego strego logo :) No i kolory też nieprzekombinowane.

 • Wwwikia-logomono1.png
 • Wwwikia-logowikia1.png
 • Wwwikia-logowikia2.png
 • Wwwikia-logowikia3.png

albo

 • Wwwikia-logomono2.png
 • Wwwikia-logowikia4.png

i tło

 • Wwikia-tlo.jpg

Kolory na kreatorze takie niebieskawe, granatowe jakieś może, tło białe bez przezroczystości albo naprawdę minimalnie.   Mat.    Dyskusja   Edycje 12:22, mar 21, 2015 (UTC)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki