FANDOM


Zamknięta prośba o projektowanie:
Wiedźmin Wiki
Ta prośba została zamknięta ręcznie. Aby ponownie ją otworzyć, należy zmienić parametr w szablonie nagłówka.
  • Link do wiki: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Wied%C5%BAmin_Wiki
  • Czego szukam: Układ strony głównej/Logo/Ogólna poprawa kolorystyki wiki
  • Uwagi i podpis: Wraz z administracją stwierdziliśmy, że trzeba zmienić kolorystykę wiki, a przy okazji poprawić wygląd strony głównej i zmienić logo. Ogólnie naszą przykładową "wizją artystyczną" jest coś takiego.

DeRudySoulStorm (dyskusja) 16:25, lis 26, 2017 (UTC)

Spodziewałem się, że wszyscy rzucą się na to zlecenie, jako, że wystawiła je jedna z popularniejszych polskich wiki, ale jak widać tak się nie stało, więc to ja spróbuję pomóc. Zacznijmy od waszej wizji: kolorystyka niebieski nagłówek/czarne tło jest dosyć bezpieczną kombinacją kolorów i prawie zawsze dobrze wygląda, przy minimalnych poprawkach odcieni sądzę, że będzie bardzo ładnie. Natomiast porażką jest to przezroczyste tło. Zmniejszenie przezroczystości poniżej powiedzmy 0.95 zawsze wpłynie po pierwsze na estetykę strony, a po drugie na jej czytelność (a głównym celem wiki jest przekazanie contentu). Ba, dla niektórych nawet i 0.99 źle wygląda, choć tutaj nie mogę się zgodzić. Teraz przejdźmy do loga: to z podesłanego przykładu wygląda dobrze, to które jest obecnie wykorzystane również, ale osobiście poleciałbym w logo niezawierające nazwy wiki (bo i tak wyświetla się ona kilka pikseli dalej), pozwolę sobie użyć przykładu LoL Wiki, na której niedawno przeprowadziliśmy zmiany wizualne (swoją drogą byłem współprojektantem). Przed zmianą w logo również znajdowała się dublująca się nazwa wiki i osobiście sądzę, że z samym logotypem wygląda to lepiej. Myślę, że główną nie ma co się zajmować dopóki nie zmienicie kolorystyki, bo na pewno wygląd głównej będzie od tej kolorystyki zależny. Czekam na odpowiedź dotyczącą przezroczystości tła oraz loga. Pozdrawiam,
13:07, gru 2, 2017 (UTC)
Przezroczystość chyba lepiej będzie ustawić w przedziale 0.99 - 0.95, przez co nie będzie problemów z estetyką i czytelnością strony. Natomiast jeśli chodzi o logo, to myślę, że sama głowa wilka albo innego wiedzimińskiego medalionu będzie w pełni wystarczająca. DeRudySoulStorm (dyskusja) 17:51, gru 2, 2017 (UTC)
W takim razie biorę się za robotę :D
17:59, gru 2, 2017 (UTC)
Wstępny projekt gotowy, jestem otwarty na propozycje.
18:00, gru 3, 2017 (UTC)
Ruttou przedstawił nasze propozycje na Discordzie także nie ma sensu się powtarzać. DeRudySoulStorm (dyskusja) 22:59, gru 3, 2017 (UTC)
Projektowanie zakończone. Również zapraszam na wspomniany w linku event.
20:17, lut 4, 2018 (UTC)