FANDOM


 • Na MLP wiki pojawił się pewien problem i jest tak od kilku godzin.

  Wszystko się zaczęło, gdy z nieznanych powodów zniknęło przestało się wyświetlać tło i logo. Zdziwiłem się, ale spróbowałem to naprawić.

  Po raz pierwszy zaczęliśmy korzystać ze zmieniającego się co porę roku motywu w zeszłym roku. W międzyczasie uaktualniliśmy loga i tła, a w tym roku po prostu wróciliśmy do starej wersji wyglądu. W plikach z tłem i logiem nadal były wersje odpowiednio letnie i wiosenne (letnie logo to nasze pierwsze logo sprzed wprowadzenia zmian), a kreator motywu po prostu korzystał ze starszych wersji.

  A więc próbowałem to naprawić. Zeszłorocznej wersji wyglądu strony nie było w historii kreatora, więc musiałem normalnie znów przesłać pliki. Przesłałem więc jesienne wersje obu plików, po czym okazało się... że załadowały się wiosenne i letnie odpowiednio. Spróbowałem więc jeszcze raz, i znów się nie powiodło, a jak na złość wersja poprzednio przeze mnie wgrana w końcu się zaktualizowała odpowiednio. I to za każdym razem tak było.

  Nieważne jakiej przeglądarki używam, IE, Chrome czy FF. W każdej jest ten niepożądany motyw. Są pewne wyjątki, gdzie wszystko jest tak jak trzeba, ale wystarczy przejść do następnej lub dwóch następnych stron i wszystko się psuje. (Więc radzę kilka razy przejść do losowej strony w celu odtworzenia błędu)

  Dodatkowy screen, w razie czego:
  Błąd z tłem na MLP

  Dodatkowo: niezgodność miniaturki z podglądem u góry (czyli zamierzonym tłem), miniaturka zmienia się po ponownej próbie przesłania

  Podobna sytuacja jest z logiem, tylko że tam nawet podgląd jest zły.

    Wczytuję edytor...
  • To niefortunne nałożenie się dwóch problemów.

   Problem ze zniknięciem logo i tła dotknął wczoraj dużej ilości wiki, ale powinien być już rozwiązany, a na wiki, na których jeszcze nie widać efektu, ponowne przesłanie loga i tła przez kreator motywu powinno ostatecznie go rozwiązać.

   Co do ponownego "ręcznego" przesyłania plików - jak długo pamiętam, okazjonalnie ponownie przesłane pliki nie aktualizują miniaturek i samej strony pliku. Zamiast tego wyświetlany jest poprzedni obraz z wymiarami i danymi nowego. Ma to coś wspólnego z synchronizacją pomiędzy serwerami plików i serwerami danych, choć zwykle trwa to nie więcej niż kilka minut. Tak czy inaczej, zgłoszę to zespołowi technicznemu Wikii.

     Wczytuję edytor...
  • Przed chwilą próbowałem to obejść ładując poprzednią wersję motywu z historii kreatora. Na poglądzie zmian znów wszystko dobrze (tak jak zresztą przy poprzednich próbach), ale jedynym rezultatem było... ponowne zniknięcie loga i tła.

   EDIT: Myślę, że obszedłem problem przez CSS:

   body {
   background-image:url(http://images.wikia.com/mlp/pl/images/archive/5/50/20131108070746%21Wiki-background) !important
   }
    
   .wordmark img {
   content:url(http://images.wikia.com/mlp/pl/images/archive/8/89/20131108070746%21Wiki-wordmark.png) !important
   }

   Ale problem nadal jest.

   EDIT2: Poprzedni kod na logo działał tylko w Chrome, więc zmieniłem na inny.

     Wczytuję edytor...
  • U mnie, na Prepedii to samo - nie widać loga w Monobooku (wczoraj nie było widać też loga w Oasis) i nie działają linki do plików na Commons, chociaż wikia miała ustawioną taką funkcjonalność...

     Wczytuję edytor...
  • Ugh, to chyba jedna z tych aktualizacji, które nie zostały do końca przetestowane.

   Problemy z obrazami pojawiają się na wielu wiki i mają obecnie bardzo wysoki priorytet. Zarówno długi czas oczekiwania na odświeżenie po ponownym przesłaniu pliku, problemy z kreatorem motywu jak i brak innych, świeżo przesłanych obrazów, to osobne bugi i zostaną naprawione przez Wikię możliwie szybko.

   Zakładam, że problem z obrazami z Commons ma tą samą przyczynę, tym niemniej dodam odrębne zgłoszenie, aby wszystko działało jak poprzednio.

   @Vengir: Jedyne co pocieszające to to, że gdy wyłączam tło dodane do MW:Wikia.css na pl.mlp to i tak widzę jesienny motyw, więc z wszystkich problemów ten konkrenty chyba można skreślić z listy.

   Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

     Wczytuję edytor...
  • Obrazy z Commons powinny już działać.

     Wczytuję edytor...
  • Sovq napisał(a): @Vengir: Jedyne co pocieszające to to, że gdy wyłączam tło dodane do MW:Wikia.css na pl.mlp to i tak widzę jesienny motyw, więc z wszystkich problemów ten konkrenty chyba można skreślić z listy.

   A u mnie vice-versa. Tło nadal potrzebuje kodu, ale za to mogłem już usunąć kod do loga. Z dwojga złego wolę żeby tło nie działało, bo ktoś mi zgłaszał problem, że widzi u siebie dwa loga przez znaleziony przeze mnie kod. (na szczęście to już nieistotne)

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości