FANDOM


 • Jeśli umieściłam ten wątek w złym miejscu, to z góry przepraszam za kłopot.

  Jako, że na założonej przeze mnie wiki, panuje ruch jak na pobliskim cmentarzu, to pokusiłam się, by założyć wątek również tutaj. Głównie ze względu na możliwość uzyskania wartościowej opinii od użytkowników z dłuższym stażem.

  Tokyo Ghoul Wiki została założona 9 sierpnia 2014 roku w trakcie emisji pierwszego sezonu anime. Minęły prawie dwa lata od kiedy wiki się rozwija i jej założeniem było dostarczanie informacji odnośnie mangi i anime. Zapewne teraz wszyscy zastanawiają się do czego właściwie zmierzam. Otóż w ciągu tych dwóch lat twórcy ze Studia Pierrot zaserwowali fanom drugi sezon, który okazał się alternatywną historią napisaną przez autora mangi. Podczas edycji i przejrzeniu stron o postaciach zauważyłam, że informacje się tam znajdujące zostały zaczerpnięte tylko z mangi. Dlatego też w mojej głowie pojawiła się myśl, by pozbyć się anime z wiki ze względu na różnice fabularne. Zapewne uznacie ten pomysł za wyjątkowo drastyczny, ale od drugiego sezonu anime ma niewiele wspólnego z pierwowzorem. Jak dla mnie trzymanie informacji odnośnie tych tworów razem w jednym miejscu, powodowałoby tylko zamęt, a i tak informacji na wiki o ekranizacji jest naprawdę niewiele. Można by śmiało powiedzieć, że prawie wcale.

  Pragnę, by ta wiki była poświęcona tylko i wyłącznie mandze, jednakże moje chęci nie będą miały żadnej wartości, jeśli zadziałają na szkodę tej wiki. Dlatego też wolę to omówić, zanim podejmę jakiekolwiek kroki.

    Wczytuję edytor...
  • Generalnie takie sprawy załatwia się w swoich czterech ścianach, ze społecznością wiki. My tutaj nie należymy do niej i nie znamy jej tematyki, więc ciężko nam ocenić tę sytuację. Jedyne co mogę to podpowiedzieć, że w rozwiązaniu tego problemu może Ci pomóc tab view.

     Wczytuję edytor...
  • Dziękuję za podpowiedź.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości