FANDOM


 • Witam, założyłem wiki bartekgm.wikia.com. Owszem, istnieje już wiki ngmw.wikia.com, ale uznaliśmy z samym youtuberem, że adopcja nie ma sensu, bo:

  • adres starej wiki jest do bani, bo nie wiadomo zbytnio, co znaczy,
  • kategorie były poustawiane, moim zdaniem, nieschludnie, nielogicznie, podobnie nazwy artykułów były nieintuicyjne, szkoda zaśmiecać rejestr usunięć, lepiej przepisać od 0

  zatem postanowiliśmy ją porzucić, a z tego co widzę w ostatnich tematach, dwie równolegle działające wiki nie są problemem (choć nie łudźmy się, pewnie ta stara nie będzie rozwijana i najchętniej bym ją usunął).

  Zakładając wiki, celowo założyłem ją tak, jakby to była wersja anglojęzyczna, ponieważ uznałem, że nikt nie zrobi anglojęzycznej wersji wiki o gościu, który ma prawie 46k subskrypcji i którego tematyka jest podobna do Angry Video Game Nerda. Czy jest zatem możliwość zmiany wersji językowej (choćby ręcznie, jeśli będę wiedzieć, co podmienić, to nie problem mi wejść na pl.starter) bez dodawania tej pl na początku?

    Wczytuję edytor...
  • "Zakładając wiki, celowo założyłem ją tak, jakby to była wersja anglojęzyczna, ponieważ uznałem, że nikt nie zrobi anglojęzycznej wersji wiki o gościu, który ma prawie 46k subskrypcji i którego tematyka jest podobna do Angry Video Game Nerda"

   Ja myślałem żeby rozwiązać to tak, że byłaby po prostu nazwa pl.ngw.wikia.com a w kodzie strony głównej podlinkować [[en:avgn]] bo są to do siebie naprawdę podobne projekty. Po co komu anglojęzyczna wersja bartka?

   a nazwa ngw.wikia.com już istnieje więc się nie da bez dodania .pl

     Wczytuję edytor...
  • Wiki, którą stworzyłem, nie jest tylko o NGW, jest o całej twórczości Bartka, pl.ngw odpada, zresztą, to by oznaczało, że to jest anglojęzyczna wersja tego czegoś o wrestlingu, co jest na ngw.

   Podpięcie pod Rolfe'a nie ma sensu, to nawet nie są aż tak podobne projekty – Bartek omawia gry ery PS2 i nowsze, AVGN ostatnio zbiera wszystkie gry o jednej tematyce na przestrzeni NES-PS1, w porywach wczesne PS2 – nigdy jednak nie omówił gry nowszej od Big Rigs (2003?); Bartek to IVONA, AVGN ma genialny głos; Bartek nie ma żartów na niskim poziomie… Wymieniać pewnie można by było dalej.

     Wczytuję edytor...
  • NGW jest flagową serią bartka więc i będzie bardziej "klikalna" (tj. popularna co przełoży się na liczbę edytorów) niż jego osoba.

   Wiem że nie są identyczne ale zauważyłem że w mainstreamie nazywają go polskojęzyczną wersją, co najwyżej może to posłużyć za easter egg.

     Wczytuję edytor...
  • Wiki została założona raptem przedwczoraj, ale jeśli będzie większa, to za niedługo w Google po wpisaniu ngw wiki powinno wyskoczyć bartekgm.wikia.com

   Easter egg wg mnie dość słaby, prędzej do AVGNa można porównać Zagrajmy w crapa – jest prowadzący, jest gra aktorska, chyba częściej zdarzają się starsze tytuły (np. Katechumen, Daikatana, Harvester)

     Wczytuję edytor...
  • Język wiki zmieniony.

   Tutaj jest raczej za późno, bo widzę, że licznik prawie sięga 150 artów, ale lepszym rozwiązaniem raczej jest stworzenie polskiej wiki i usunięcie przedrostka z adresu później. Usunięcie przedrostka nie stanowi problemu, jeśli nowy adres nie zajmie miejsca dla angielskiej wiki (jak wspomniałeś, tutaj szansa na wersję anglojęzyczną jest raczej nikła). Problem z tworzeniem wiki w języku angielskim i zmianie języka polega na tym, że nie zmieni to treści ze startera. Te są importowane na samym początku, a ich zmiana na polskie wymaga zrobienia tego ręcznie.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości