FANDOM


 • Jest pewien problem: otóż jest szablon "Mapa" i dodaję do Infoboksa. Jednakże, infobox jakoś nie jest w stanie pomieścić całego szablonu. No, załóżmy, że ktoś tworzy artykuł o trasie. Jednakże, okazuje się iż infobox pokazuje nie cały obraz regionu, a co najwyżej większość regionu (rama Infoboksa tak jakby "odcina" lewą i dolną część mapy). Tak więc nasuwa się pytanie: czy w systemie Infoboxa istnieje możliwość dodania parametru rozmiaru infoboxa, tak żeby mógł pomieścić całość mapy, a nie tylko kawałek?

    Wczytuję edytor...
  • Czy mógłbyś podlinkować ten szablon i artykuł w którym ten problem występuje?

     Wczytuję edytor...
  • ok:

   • Proszę zauważyć, jak się myszką najeżdża na "mapę" umieszczoną na końcu Infoboksa. Tam część mapy (wschodniego Kalos) jest "wycięta". I w tym tkwi główny problem: czy istnieje możliwość dodania jakiegoś parametru do systemu Infoboksa, co pozwoliłoby na zmienianie rozmiaru ramy tak, aby mógł pokazywać całą mapę, a nie tylko kawałek? Byłbym dozgonnie wdzięczny za odpowiedź, a w szczególności za pozytywną odpowiedź.
     Wczytuję edytor...
  • Przepraszam za opóźnioną odpowiedź, ale znalazłem inne rozwiązanie Twojego problemu, które także naprawi inny, ale wymagane będzie manualne wpisanie szerokości i wysokości obrazu użytego w mapie. Mapa wtedy będzie automatycznie skalowana do szerokości infoboksa (wraz z interaktywnymi punktami), a także pokaże ją na Mercurym (skórka używana na urządzeniach mobilnych). Jeśli chcesz mogę to rozwiązanie u Was na wiki wdrożyć, gdyż wymaga ono modyfikacji kilku szablonów.

   A tak właściwie dlaczego nie osobny parametr w szablonie do poszerzania infoboksu? Pomijając kwestie estetyczne, że na każdej stronie infoboks będzie wyglądał inaczej, problem będzie z wyświetlaniem obrazów, które są skalowane w PI do maksymalnie 300px szerokości. Zwiększenie infoboksu zależnie od styli na wiki może spowodować nienaturalne rozciągnięcie obrazu lub utworzeniem pustej przestrzeni dookoła niego.

     Wczytuję edytor...
  • Mhm. Dziękuję za radę. Wezmę to pod uwagę.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości